mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Suwiasty Ford

Suwiasty Ford

Ford Vertrek to koncept, który ma ukazywać wizję Forda na temat samochodów typu SUV. Właśnie odkryto go na targach w Detroit.

Suwiasty Ford

Samochód zbudowano na płycie podłogowej, która ma być podstawą dla dwóch milionów aut Forda na całym świecie do 2012 roku, a konkretniej Focusów, C-Maxów i Grand C-Maxów. - Vertek to taka nasza wizja SUV-a, którą, mamy nadzieję, podzielą klienci na całym świecie - stwierdził Derrick Kuzak, wiceprezes działu Global Product Development w Fordzie. - To pewnego rodzaju rewolucja w stosunku do tego, co w Stanach pojmowane jest jako SUV. To także pewna nowość dla zainteresowanych poza granicami USA. To auto odznacza się bardzo ciekawym designem, oszczędnością, a także dużymi możliwościami załadunkowymi, czy to chodzi o pasażerów, czy o ich bagaż.

Vertrek łączy w sobie elementy europejskiego języka stylistycznego Forda - Kinetic Design - oraz jakość jazdy, przestrzeń ładunkową, możliwość uciągnięcia ciężkich obiektów oraz właściwości terenowe ważne dla rynku amerykańskiego. Wysoki poziom aerodynamiki zapewnia samochodowi niskie zużycie paliwa, a co za tym idzie zredukowaną ilość CO2, emitowanego do atmosfery. - Klienci na całym świecie wymagają od rynku kompaktowych SUV-ów, które dobrze wyglądają i świetnie się prowadzą, a w tym samym czasie zapewniają wszystko to, co takie auta powinny zapewnić: wiele możliwości. Oczywiście także niskie spalanie jest ważnym aspektem - wyjaśnia Jim Farley, wiceszef działu Global Merketing, Sales and Service Department w Fordzie.Jak już wspomnieliśmy, Vertrek został narysowany zgodnie z językiem stylistycznym Kinetic Design, przez co przypomina nieco Kugę. Przód reprezentują głównie cztery duże wloty powietrza - trzy na zderzaku i jeden, płaski i szeroki, pomiędzy światłami, które są jakby karykaturalną, futurystyczną wersją tych z Focusa. Linia szyb bocznych utrzymana jest w kinetycznym stylu, który jest, jak już wiemy, charakterystyczny dla Forda. Linia boczna najbardziej przypomina Kugę. Przez cały dach biegnie wąski szklany pas, który wieńczy się nieco szerszą częścią zaraz nad klapą bagażnika. Widać, że to Ford, mimo tego, że auto jest mocno przyszłościowo zaprojektowane.

Pod maską brzęczy silniczek o pojemności 1,6 litra w fordowskiej technologii EcoBoost, w której Ford ma aż 125 zarejestrowanych patentów. W aucie jest także zainstalowany system Start-Stop, który automatycznie wyłącza silnik podczas postoju, np. na czerownym świetle.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Kuga
Ford Kuga
Cena podstawowa już od: 96 880 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.