mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Suzuki SX4 z ogniwami paliwowymi

Suzuki SX4 z ogniwami paliwowymi

Na rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu w Japonii szczycie grupy G8 Suzuki zaprezentuje model SX4 w wersji napędzanej ogniwami paliwowymi SX4-FCV.

Suzuki SX4 z ogniwami paliwowymi
Suzuki prace nad technologią ogniw paliwowych prowadzi wspólnie z General Motors (GM) od roku 2001. Do tej pory za zgodą japońskiego ministerstwa zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury, transportu i turystyki trzykrotnie testowano na drogach publicznych małe samochody napędzane ogniwami paliwowymi - modele MR Wagon-FCV i Wagon R-FCV w październiku 2003 roku oraz ponownie MR Wagon-FCV w grudniu 2004.

Najnowszy projekt Suzuki wykorzystujący tę technologię - SX4-FCV otrzymał już dopuszczenie japońskiego ministerstwa do testów na drogach publicznych.

Suzuki SX4-FCV charakteryzuje się dobrymi osiągami i własnościami dzięki ogniwom paliwowym o wysokiej wydajności produkcji GM (moc ogniw paliwowych 80 kW) oraz wysokociśnieniowemu (70 MPa) zbiornikowi wodoru konstrukcji Suzuki, a także kondensatorowi, który odzyskuje energię przy hamowaniu i wykorzystuje ją podczas przyspieszania, wspomagając w ten sposób pracę ogniw. Suzuki planuje testy modelu SX4-FCV na drogach publicznych z zamiarem wykorzystania ich wyników w pracach nad dalszym rozwojem konstrukcji pod kątem opracowania modelu przeznaczonego do sprzedaży.

Tak uzbrojone Suzuki SX4-FCV może rozpędzić się maksymalnie do 150 km/h. Zasięg auta, bez dodatkowego tankowania wodoru, wynosi ok. 250 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki SX4
Suzuki SX4
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki SX4 Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki SX4

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i...

Aktualności 2017-08-11

Król Kościuszko pierwszy!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.