mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Światowa Mazda3 w Los Angeles

Światowa Mazda3 w Los Angeles

Całkowicie nowa Mazda3 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles 2008. Oczywiście auto zostało opracowane zgodnie z zasadami słynnej już filozofii "Zoom-Zoom".

Światowa Mazda3 w Los Angeles
Wersja na 2010 rok ma mocną podstawę: w ciągu pięciu lat pierwsza generacja modelu Mazda3 zdobyła 90 nagród i znalazła 1,8 miliona nabywców na całym świecie. Jedna na trzy sprzedane Mazdy to Mazda3. Nawet pod koniec okresu produkcji pierwsza generacja modelu Mazda3 wciąż zdobywała pochwały – niedawno jeden z wiodących magazynów motoryzacyjnych nadał jej tytuł jednego z najbardziej niezawodnych kompaktowych sedanów dostępnych na rynku.

Menedżer programu Mazda3, Yoshiyuki Maeda, ustalił ambitne cele dla najpopularniejszego modelu Mazdy: „Chcieliśmy stworzyć nowy poziom wrażeń z jazdy Zoom-Zoom, ponieważ to niepowtarzalne odczucie jest kwintesencją Mazdy. Korzystając z sukcesu poprzedniego modelu Mazda3, pragnęliśmy ponownie znacznie wyprzedzić oczekiwania klientów na całym świecie. Oznaczało to zapewnienie kierowcom poczucia zadowolenia czy to podczas jazdy, we wnętrzu Mazdy3, czy w chwili jej podziwiania z zewnątrz”.

Swój wkład w rozwój Mazdy3 i powstanie nowego, światowego samochodu miały działy techniczne oraz działy badań i rozwoju Mazdy w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Prezentowany w Los Angeles to egzemplarz przystosowany do rynku północnoamerykańskiego. Można się jednak spodziewać, że wersja europejska nie będzie zbyt odbiegać od swojego jankesowego brata. W ofercie dla klientów z USA Mazda zdecydowała się tylko na sprzedaż wersji z silnikami benzynowymi o pojemności 2.0 l. i 2.5 l. o mocy odpowiednio 148 i 167 KM.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: 3

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 3 jeszcze w tym roku

Nowa Mazda 3 jeszcze w tym roku

Aktualności 2008-08-04

Geiger Hummer H3 V8 – na przekór

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~l 2008-11-21

Renault Laguna?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.