mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Światowa Mazda3 w Los Angeles

Światowa Mazda3 w Los Angeles

Całkowicie nowa Mazda3 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles 2008. Oczywiście auto zostało opracowane zgodnie z zasadami słynnej już filozofii "Zoom-Zoom".

Światowa Mazda3 w Los Angeles
Wersja na 2010 rok ma mocną podstawę: w ciągu pięciu lat pierwsza generacja modelu Mazda3 zdobyła 90 nagród i znalazła 1,8 miliona nabywców na całym świecie. Jedna na trzy sprzedane Mazdy to Mazda3. Nawet pod koniec okresu produkcji pierwsza generacja modelu Mazda3 wciąż zdobywała pochwały – niedawno jeden z wiodących magazynów motoryzacyjnych nadał jej tytuł jednego z najbardziej niezawodnych kompaktowych sedanów dostępnych na rynku.

Menedżer programu Mazda3, Yoshiyuki Maeda, ustalił ambitne cele dla najpopularniejszego modelu Mazdy: „Chcieliśmy stworzyć nowy poziom wrażeń z jazdy Zoom-Zoom, ponieważ to niepowtarzalne odczucie jest kwintesencją Mazdy. Korzystając z sukcesu poprzedniego modelu Mazda3, pragnęliśmy ponownie znacznie wyprzedzić oczekiwania klientów na całym świecie. Oznaczało to zapewnienie kierowcom poczucia zadowolenia czy to podczas jazdy, we wnętrzu Mazdy3, czy w chwili jej podziwiania z zewnątrz”.

Swój wkład w rozwój Mazdy3 i powstanie nowego, światowego samochodu miały działy techniczne oraz działy badań i rozwoju Mazdy w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Prezentowany w Los Angeles to egzemplarz przystosowany do rynku północnoamerykańskiego. Można się jednak spodziewać, że wersja europejska nie będzie zbyt odbiegać od swojego jankesowego brata. W ofercie dla klientów z USA Mazda zdecydowała się tylko na sprzedaż wersji z silnikami benzynowymi o pojemności 2.0 l. i 2.5 l. o mocy odpowiednio 148 i 167 KM.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: 3

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 3 jeszcze w tym roku

Nowa Mazda 3 jeszcze w tym roku

Aktualności 2008-08-04

Audi A3 i Lancia Delta – Atak na mistrza

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~l 2008-11-21

Renault Laguna?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.