mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Ekspozycja Mitsubishi Motors na Detroit Auto Show składa się z piętnastu modeli samochodów. Dwa z nich to światowe premiery studyjnych Mitsubishi Eclipse Concept-E oraz Sport Truck Concept.

Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Pierwszy z samochodów koncepcyjnych to wizja stylistów Mitsubishi dotycząca modelu sportowego, nawiązującego do Eclipse’a produkowanego w zakładach w Normal w stanie Illinois. Uwagę widzów przyciąga nie tylko awangardowa stylizacja Eclipse’a Concept-E. Zainteresowanie budzi także źródło i system napędu samochodu. Pod maską kryje się układ hybrydowy określany jako E-Boost. Jest to kombinacja benzynowej jednostki  3.8 V6 MIVEC oraz silnika elektrycznego o łącznej mocy ponad 470 KM.

Napęd przenoszony jest na cztery koła, ale na tylne tylko z silnika elektrycznego. Rozwiązanie to zapewnia znakomite przyspieszenie i osiągi przy znacznie mniejszym zużyciu paliwa niż w przypadku tylko tradycyjnego silnika. Hybrydowy napęd jest także bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Przeniesienie napędu zapewnia sześciobiegowa przekładnia automatyczna z funkcją manualnej zmiany biegów w trybie sekwencyjnym.

Długość Mitsubishi Eclipse’a Concept-E wynosi 4320 mm, szerokość – 1855 mm, a wysokość 1300 mm. Rozstaw pomiędzy osiami – 2635 mm. Nadwozie przeznaczone jest dla czterech osób. Zawieszenie to kolumny McPherson z przodu oraz system wielowahaczowy z tyłu samochodu. Hamulce tarczowe, wentylowane. Na 20-calowych obręczach kół znajdują się opony o rozmiarze 245/40 (przód) oraz 275/35 (tył).

Drugą z nowości Mitsubishi prezentowanych w Detroit jest Sport Truck będący owocem sojuszu Trzech Diamentów z koncernem DaimlerChrysler. Ten średnich rozmiarów pick-up powstał w związku z planami Mitsubishi Motors Corporation dotyczącymi wprowadzenia w 2005 roku tego typu modelu na rynek północnoamerykański.

Pod maska Sport Trucka kryje się silnik V8 o pojemności 4.7 litra oraz mocy 235 KM. Napęd w systemie 4WD przenoszony jest za pomocą 5-biegowej, automatycznej przekładni. Długość samochodu wynosi 5255 mm, szerokość – 1995 mm, a wysokość – 1770 mm. Kabina pasażerska przeznaczona jest dla czterech osób, a na skrzyni ładunkowej można przewozić ładunek o masie aż do 2 ton. Obręcze kół maja rozmiar 22 cali, a opony 305/45.

Poza modelami studyjnymi Mitsubishi Motors Corporation prezentuje w Detroit modele produkcyjne takie jak Lancer, Lancer Evolution, Lancer Sportback (kombi), Pajero i Pajero Sport noszące na rynku amerykańskim nazwę Montero, Galant, Endeavor, Eclipse, Eclipse Spyder, Outlander oraz produkowanego w Australii Diamante.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.