mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Światowy debiut Citroena C5 Tourer

Światowy debiut Citroena C5 Tourer

Podczas salonu w Genewie Citroen prezentuje premierowo model C5 Tourer – drugą sylwetkę nowego C5 stanowiącą połączenie dynamicznego stylu, przestronności i praktycznych rozwiązań.

Światowy debiut Citroena C5 Tourer
C5 Tourer zostanie wprowadzony do sprzedaży wiosną 2008 roku, uzupełniając gamę, która jeszcze nigdy w historii marki nie była tak bogata i nowoczesna.  Nawiązując do stylizacji nowego C5, model C5 Tourer wyróżnia się elegancką i dynamiczną sylwetką, której przód jest identyczny jak w nowym C5, a tył wywołuje wrażenie mocy. Profil boczny ma płynną, doskonale zrównoważoną linię.

Wyjątkowo starannie zaprojektowane  i wykończone miejsce kierowcy posiada liczne odwołania do świata lotnictwa, potęgując wrażenie dynamizmu i energii wywołane zewnętrznym stylem nowego C5.  Ergonomiczna kierownica najnowszej generacji z centralnie umieszczonymi, nieruchomymi przełącznikami oraz urządzenia wspomagające kierowanie, takie jak alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL) i dwufunkcyjne ksenonowe reflektory kierunkowe mają zwiększać przyjemność prowadzenia.    

Zwiększony o 65 mm rozstaw osi zapewnia wygodę zarówno pasażerom z przodu, jak i z tyłu. C5 Tourer spełnia oczekiwania klientów, którzy przywiązują szczególną wagę do pojemności ładunkowej. Nowe modele C5 są wyposażone w zaawansowany układ  zawieszenia zastosowany w C6, który optymalnie amortyzuje nierówności nawierzchni. Oferują do wyboru zawieszenie Hydractive III+, gwarantujące wysoki poziom komfortu i przyjemności prowadzenia oraz klasyczne zawieszenie mechaniczne, umożliwiające bardziej bezpośrednie wyczucie drogi z zachowaniem typowego dla Citroëna komfortu.    

W nadwoziu oraz układzie jezdnym zostały wykorzystane najwyższej klasy rozwiązania platformy C6, która spełnia wzorcowe wymogi bezpieczeństwa. Dostępne elementy wyposażenia obejmujące 9 poduszek powietrznych, w tym 7 oferowanych seryjnie, zapewniają nowym modelom C5 bogate bezpieczeństwo aktywne i bierne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C5
Citroen C5
Cena podstawowa już od: 105 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: C5

Podobne wiadomości:

Nowy Citroen C5 - nie dla Europy

Nowy Citroen C5 - nie dla Europy

Aktualności 2015-07-01

Citroen rezygnuje z hydropneumatycznego zawieszenia

Citroen rezygnuje z hydropneumatycznego...

Aktualności 2015-06-08

Komentuj:

~robero 2008-04-07

w wersji z silnikiem 2,7 litrra i wyposażeniem exklusive jest naprawdę ładne gdyby jeszcze miało ledy w przednich światlach to audi odpada w przedbiegach ale w wersji attraction czyli podstawowej to zupełne nieporozumienie plastiki w kokpicie cieńkie i brak nawigacji sprawia że auto traci na wejściu bardzo dużo . wersja tourer zdecydowanie ciekawsza.

~wielbiciel marki 2008-03-20

Może to i ładne, ale nie w klasycznym stylu Citroena, który pownien nawiązywać do chlubnej przeszłości tej marki. To coś od razu kojarzy się z auta niemieckimi - zwłaszcza z Audi (tylko przód ma inny). Poprzednie C5 było ładniejsze według mnie, a to już nie jest w moim guście. W końcu nie wszystko, co nowe musi być lepsze i ładniejsze od starego (przykład - Ford Focus - jedynka-piękna, dwójka-wstrętna według mnie).

~jajo 2008-03-18

nawet ładna stylistyka

~fanCitroen 2008-03-14

Najlepsze Auto.Normalnie przez duże A :p :)

~Rafał 2008-03-09

auto jest spoko

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.