mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szabla z Duisburga

Szabla z Duisburga

Niemiecka firma Nothelle swój koncept oparty na Audi A3 Sportback nazwała Spatha - czyli szabla. Premiera odbyła się przed czterema dniami w Essen.

Szabla z Duisburga

Nim szpada i szabla zebrały żniwo w nowożytnych pojedynkach, w starożytnym Rzymie znana była Spatha. Rzymska jednosieczna broń, dłuższa od miecza gladiatorów, używana przez kawalerię, posłużyła za wzór niemieckim projektantom, poddającym przeróbkom Audi A3 Sportback. Wcześniej pokazali oni model 210 Gladius oparty na krótszym Audi A3 hatchbacku.

210 Spatha wykorzystuje wersję 2.0 TDI, jednak linia auta i parametry uległy poważnym zmianom. Spatha dysponuje teraz 210 KM mocy maksymalnej i 465 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wzrosła do 227 km/h, a 100 km/h Audi osiąga teraz w 7,8 sekundy. Firma zamontowała turbosprężarkę o wysokiej wydajności, o zmiennej geometrii kanałów przepływowych powietrza, zmodyfikowano też oprogramowanie sterujące rozrządem.

Samochód stoi na 19 calowych kołach, które wyposażono w nowe czterotłoczkowe hamulce o wentylowanych 328-milimetrowych tarczach. Zastosowano sportowe kolumny amortyzatorów o zmiennej wysokości. Wymieniono też seryjne elementy układu wylotowego, zastępując go własnym, sportowym z nierdzewnej stali. Komplet aerodynamicznych dodatków składa się z poszerzeń błotników, spojlera przedniego, obniżających optycznie progów oraz tylnego skrzydła i fartucha poniżej zderzaka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic