mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szklana Villa

Szklana Villa

Niecodziennie, nawet wśród aut koncepcyjnych, spotyka się modele takie jak Bertone Villa concept. O ile sama nazwa nie zdradza niczego niecodziennego, to już wygląda auta jest tego zaprzeczeniem.

Szklana Villa

O co tutaj chodzi? Szklarnia na kółkach? Sauna z silnikiem? Solarium dla czworga? Nie - to wizja komfortowego vana.

Bazujący na podwoziu Cadillaca SRX koncept, ma zadanie zapewnić luksus godny prezydenckich limuzyn czworgu pasażerom. Gdyby wyjechał na ulicę z pewnością wzbudzałby zainteresowanie godne kawalkady z ambasady. Same gabaryty auta dają wyobrażenie o ilości miejsca wewnątrz.

I o to chodziło włoskiemu projektantowi. Przestrzeń, swoboda, przepych i nowoczesne technologie. Te są reprezentowane między innymi przez 23-calowy, ciekłokrystaliczny kran w miejscu tradycyjnego kokpitu. Zamiast archaicznych dla stylistów, codziennie przez nas obsługiwanych pokręteł i guzików, opalający się kierowca i pasażerowie - ekrany są również w oparciach przednich foteli - będą mieli możliwość obsługi systemu komputerowego.

Poszycie samochodu również skupia uwagę na nowoczesnych rozwiązaniach. Auto łamie zasady tradycyjnej konstrukcji nadwozia. Niczym motoryzacyjny Ikar, wzbija w górę skrzydła swoich szklanych drzwi wmocnionych metalowym szkieletem. Tak studio Bertone wciela w formę balans między designem i emocjami jaki ma wzbudzać ich dzieło. Jednocześnie, przypomina to nam, że auta tworzy się nie tylko dla utopijnej pogoni za szybkością, ale i jako przestrzeń do życia.

Tą na pewno znajdziemy w Bertone Villa concept. Przy długości 4,9, szerokości 2,0, wysokości 1,66 metra i ponad 3,2-metrowym rozstawie osi, ultrafuturystyczny koncept rodem z przyszłości, jest salonem na kołach. W dodatku dziennym, z non-stop operującym naturalnym światłem w ciągu dnia.

Komentuj:

~Ziomaliszta 2007-08-25

Samochód piękny, poprostu o nim marzyć

~kolekcjoner 2006-05-06

A jak ktoś będzie chciał się kochać w tym samochodzie to wszystko będzie widać. I dobrze. Ale tylko dal obserwatora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!