mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szósta generacja Camry

Szósta generacja Camry

Na styczniowej wystawie motoryzacyjnej w Detroit swoją światową premierę będzie miała szósta generacja Toyota Camry.

Szósta generacja Camry

Toyota Camry w ciągu ostatnich ośmiu lat aż siedmiokrotnie była najchętniej kupowanym samochodem na rynku amerykańskim. W tym roku łączna liczba sprzedanych egzemplarzy tego modelu przekroczyła 10 milionów. Szósta już generacja Toyoty Camry (rocznik 2007) pod względem stylistycznym będzie wyraźnie odróżniała się od poprzedników. Zmieniona zostanie również mechanika auta, co ma przełożyć się na lepsze osiągi oraz znacznie wyższy komfort podróżowania.

Na wystawie zaprezentowana zostanie także wersja hybrydowa Camry, która w sprzedaży pojawi się rok później. Do napędu wykorzystany zostanie najnowszej generacji system Hybrid Synergy Drive, zapewniający najlepsze, jak dotąd, osiągi, poziom emisji zanieczyszczeń oraz zużycie paliwa.

Więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznej nowego Camry zaprezentowanych zostanie dopiero w czasie oficjalnej premiery samochodu, która odbędzie się podczas dni prasowych 9 stycznia przyszłego roku. Targi North American International Auto Show w Detroit potrwają do 22 stycznia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.