mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szybki gad do przewozu siana

Szybki gad do przewozu siana

Podobnie jak już to miało miejsce w historii, Ford przedstawił muskularną odmianę swojego pickupa. 320-konny Ford F-150 SVT Raptor zadebiutuje podczas salonu tuningowego SEMA w Las Vegas.

Szybki gad do przewozu siana

Auto idealne jest do podwyższania poziomu adrenaliny poprzez np. dynamiczną jazdę po pustyni. Umiejętności terenowe Forda F-150 SVT Raptor są wręcz oszałamiające. Jego zmodyfikowane zawieszenie jest w stanie znosić zarówno długie skoki jak i wszelkiego rodzaju przeszkody. To co odróżnia Raptora od zwykłego Forda F-150 to unikalny grill i szersza karoseria. Dla jeszcze większej indywidualizacji zastosowano graficzne wstawki. Nie brak również wlotów powietrza, które znajdziemy m.in. na masce.

A co znajduje się pod nią? Na razie jest to 5,4-litrowa jednostka V8 o mocy 320 koni mechanicznych. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się również mocniejsza odmiana napędzana silnikiem o pojemności 6,2 litra.

Raptor wyposażony jest w szereg elektronicznych systemów, które ułatwiają jazdę terenową, m.in. układ kontrolujący zjazd ze stromych zboczy.

Tematy w artykule: F-150 Pickup F 150

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf najlepszy na rynku amerykańskim

Volkswagen Golf najlepszy na rynku...

Aktualności 2015-01-13

Ford opatentował 11-biegowy

Ford opatentował 11-biegowy "automat"

Technika 2015-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.