mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szybszy maluch Porsche

Szybszy maluch Porsche

Rodzina Caymana właśnie zyskała nowe dziecko - odmianę z literką "R", które będzie najszybszą wersją najmniejszego niemieckiego auta z Zuffenhausen.

Szybszy maluch Porsche
Porsche rezerwuje literkę R tylko dla wyjątkowych samochodów - i takim właśnie ma być Cayman R. Posiada jedynie 10 koni mechanicznych więcej niż dotychczasowa najszybsza wersja S, jednak konstruktorzy obniżyli masę auta aż o 55 kilogramów, co skutkuje dużo lepszymi osiągami, w połączeniu ze specjalnie dostosowanym do auta sportowym zawieszeniem.

Silnik to znana sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3,4 litra, rozwijająca w standardzie 320 koni mechanicznych, tu, jak wspomnieliśmy, wzmocniona o 10 kucy, sparowana z sześciostopniową manualną skrzynią biegów. Cały ten zestaw zapewnia przyspieszenie do setki w granicach 5 sekund i prędkość maksymalną 282km/h. Jedną z opcji jest skrzynia PDK, także wdzięcznie nazwana Porsche Doppelkupplungsgetriebe, która obniża czas przyspieszenia do 4,9 sekundy. Dodatkowo można dobrać jeden z pakietów Sport Chrono, który dociąga auto do setki już po 4,7 sekundy.

Spalanie samochodu, zdaniem producenta oczywiście, wynosi średnio 9,7l/100km, a przy skrzyni PDK 9,3l/100km. Auto waży teraz 1.295 kilogramów, co udało się osiągnąć głównie poprzez zastosowanie lekkich materiałów oraz wywalenie kilku niepotrzebnych zabawek z wnętrza. Dodatkowo, Cayman R wyposażony jest w najlżejsze, bo ważące łącznie mniej niż 40 kiogramów, 19 calowe obręcza, które Porsche ma w swojej ofercie.

Jeśli chodzi o ogólny design auta, sylwetka nieco się powiększyła, dodano czarne obręcza przednich reflektorów, obniżono zawieszenie o 20 milimetrów, dodano tylny spojler, czarne lusterka oraz napis PORSCHE po bokach, który nawiązuje do klasyków marki. We wnętrzy mamy, typowo dla wszystkich lekkich aut firmy - a w zasadzie nie mamy klamek, systemu nawigacji, audio - mamy za to kubełkowe fotele i czerwone sznurki zamiast wspomnianych właśnie klamek.

Nowy Cayman R wejdzie do sprzedaży w lutym 2011 roku, a jego cena na rynku polskim wyniesie równowartość 85.983 euro. Auto zostanie oficjalnie pokazane na wystawie w Los Angeles.


Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.