mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Taka będzie Honda Accord

Taka będzie Honda Accord

Choć światowa premiera nowej generacji Hondy Accord przewidziana jest dopiero na marzec przyszłego roku, to już teraz poznaliśmy, jak to auto będzie mniej więcej wyglądać.

Taka będzie Honda Accord

Na stoisku Hondy na wystawie frankfurckiej zaprezentowany został bowiem koncepcyjny Accord Tourer Concept, który do momentu premiery wersji produkcyjnej nie powinien już jakoś diametralnie się zmienić. Oczywiście w Genewie swoją premierę mieć będzie nie tylko wersja kombi (Tourer) ale i sedan. Na rynku nowy Accord dostępny będzie w połowie 2008 roku.

Nowy Accord będzie szerszy i niższy od obecnej generacji, ma również charakteryzować się bardziej sportowym obliczem. Spory nacisk, szczególnie w wersji kombi, położony został na walory transportowe. Dłuższe nadwozie i większy rozstaw osi pozwoliły na wygospodarowanie większej przestrzeni zarówno w samej kabinie, jak i w bagażniku.

Zobacz więcej zdjęć koncepcyjnej Hondy Accord

Nowy Accord będzie oferowany z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 5. Podobnie jak w obecnej generacji modelu, pod maską Accorda będą mogły pracować dwa silniki benzynowe o pojemności 2.0 i 2.4-litra oraz diesel o pojemności 2.2-litra. Jednostki napędowe zastosowane w nowej generacji będą jednak mocniejsze, oszczędniejsze i bardziej przyjazne środowisku.

Nowy model dostępny będzie również z nowym podwoziem, które zostało zaprojektowane tak, by zapewnić lepszą stabilność, lepsze prowadzenie, bez jednoczesnego pogorszenia komfortu samej jazdy.

Zobacz więcej o modelu Honda Accord

Czytaj test Hondy Accord

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Accord Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Accord

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda FCX zasilana ogniwem paliwowym

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~IvanGogh2 2007-09-27

Nowa Honda zupelnie inna niz model (wlasnie odswiezony), ktory wchodzi do sprzedazy w Stanach Zjednoczonych. Nie ma tu odmiany kombi (czyli "station wagon", jak go tu nazywaja); wyglada tez na wiekszy.

~Artur 2007-09-21

Spoko

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.