Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Taka będzie (może) 3-drzwiowa Astra

Taka będzie (może) 3-drzwiowa Astra

Na wystawie w Paryżu Opel zaprezentuje koncepcyjny model GTC Paris, który stanowi zapowiedź 3-drzwiowej wersji Opla Astry, jaka będzie produkowana od końca przyszłego roku w gliwickiej fabryce niemieckiej marki.

Taka będzie (może) 3-drzwiowa Astra
Na pierwszych zdjęciach koncepcyjnego Opla widać pewne podobieństwa do Astry Sports Tourer, która również zostanie pokazana podczas zbliżającej się wystawy paryskiej. Trzydrzwiowy GTC Paris ma niewątpliwie dość śmiałą stylistykę o mocno zaakcentowanych sportowych cechach. Przy długości 4,46 m wnętrze jest wystarczająco przestronne, by pomieścić poza kierowcą jeszcze czwórkę pasażerów.

Przednia część auta zawiera typowe dla Opla przetłoczenie wzdłuż linii środkowej. Dodatkowo charakterystyczne są bardzo wąskie reflektory, stanowiące połączenie między zmodyfikowanym, chromowanym emblematem a zdecydowaną, nisko umieszczoną kratownicą. Tył zaś podkreśla szeroką sylwetkę auta, gdzie najbardziej widoczne są proporcje tego prototypu. Dodatkowo uwydatniają to tylne światła diodowe.

Jednostką napędową GTC Paris jest czterocylindrowy silnik 2.0 l Turbo z bezpośrednim wtryskiem, gwarantujący maksymalną moc i moment obrotowy, który połączony jest z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. W aucie zastosowano również technologię Start&Stop.

Ponadto w Oplu GTC Paris pojawiły się  najlepsze rozwiązania technologiczne zastosowane w kompaktowych Oplach, które zostały dostosowane do sportowego charakteru auta. Podwozie cechuje unikalna konstrukcja i wyjątkowa szerokość. Wykorzystano w nim tylną belkę skrętną i charakterystyczny dla Opla drążek Watta, zmodyfikowane, adaptacyjne zawieszenie mechatroniczne typu FlexRide oraz przedni, elektronicznie sterowany samoblokujący mechanizm różnicowy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel koncepty targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.