mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tani luksus z Chin

Tani luksus z Chin

Chiński producent samochodowy, firma Chery, który jako pierwszy zamierza wejść ze swoją ofertą na rynek amerykański, opublikował pierwsze informacje o modelach, które wkrótce trafią do sprzedaży w USA.

Tani luksus z Chin

Czterodrzwiowy model, przypominający nieco auto typu coupe, ma stanowić konkurencję np. dla Audi A4, Mercedesa C 320 czy Volvo S60. Jego cena ma zaczynać się od 19 tys. USD. Auto to będzie dysponować napędem na cztery koła, sześciocylindrowym silnikiem oraz sześciobiegową skrzynią biegów.

SUV marki Chery, którego cena również zaczynać ma się od 19.000 USD, ma rywalizować o klienta z takimi autami jak BMW X3, Lexus RX300 czy Mercedesem klasa M. Tu również auto dysponować będzie napędem na obie osie, sześciocylindrowym silnikiem oraz sześciostopniową skrzynią biegów. Pod względem stylistycznym, ten SUV nie będzie odbiegał od standardów w swojej klasie.

Jako trzeci na rynku amerykańskim, również za 19 tys. dolaów, pojawi się kabriolet ze sztywnym dachem, który w zeszłym roku w kwietniu podczas wystawy w Szanghaju został wybrany jako najlepszy prototypowy model. Model studyjny oznaczony symbolem M14 będzie napędzany jednostkami 1,6 lub/i 2,0.

Kolejnymi autami będą crossover oraz dwudrzwiowe coupe. Pierwszy model będzie kosztować także 19 tys. USD, drugi zaś 25 tys. Oba modele opierać się będą o te same rozwiązania technologiczne (napęd na cztery koła, jednostka V6, skrzynia sześciobiegowa), przy czym crossover powstanie na bazie studyjnego modelu B14, pokazanego na targach w Pekinie.

Plany firmy Chery w USA są dosyć ambitne. Od 2007 roku roczna sprzedaż ma wynosić minimum 250 tys. aut. Po kolejnych pięciu latach ma przekroczyć milion egzemplarzy. Ciekawe, czy samochody marki Chery rzeczywiście okażą się godnymi konkurentami europejskich i japońskich modeli z segmentu premium.

Tematy w artykule: Chery

Podobne wiadomości:

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Aktualności 2017-09-18

Projektant Porsche szefem designu w Chery

Projektant Porsche szefem designu w Chery

Aktualności 2013-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.