mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

To prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany model Tesli. Jest najmniejszym autem w ofercie, a także najtańszym. Tesla Model 3 wywołał istną lawinę zamówień!

Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

Obok sedana Modelu S oraz SUV-a Modelu X, najnowsze dziecko Tesli jest najmniejszym i najtańszym pojazdem w ofercie. Jego ceny startują od 35 tys. dolarów. Model 3 wywołał tak duże zainteresowanie, że w przeciągu ostatnich 24 godzin wpłynęło aż 132 tys. zamówień, na łączną kwotę 4 mld dolarów! Każdy, kto chciał zarezrwować auto musiał wpłacić 1000 dolarów zadatku.

Tesla Model 3 stylistyką przypomina nieco większy Model S, choć tylko w tylnej części oraz z profilu. Przedni grill wygląda jakby był "zalany metalem", a cała przednia część ma bardzo mało wlotów powietrza i załamań, co jest dość częstym trendem w dzisiejszym designie aut. Klamki wmontowano w karoserię, wysuwają się, kiedy chcemy otworzyć drzwi. Tylną część pojazdu możemy skojarzyć z większym Modelem S. Mamy bardzo podobne światła i kształt klapy bagażnika.

 

Jak każde auto Tesli, Model 3 jest elektryczny. Ale to nie znaczy, że jest zawalidrogą. Do setki przyspiesza w czasie poniżej 6 sekund, a co więcej, mają pojawić się jeszcze szybsze wersje. Producent deklaruje, że maksymalny zasięg auta wynosi 345 km. Elon Musk, prezes Tesli twierdzi, że auto jest bardziej przestronne i komfortowe od tradycyjnie napędzanych rywali w segmencie. Dużą ilość w kabinie udało się przez zamontowanie płaskich baterii, które ukryto pod podłogą. Deska rozdzielcza została zmniejszona, żeby można było przesunąć do przodu przednie fotele, na czym z kolei zyskali pasażerowie tylnej części. Wnętrze wygląda jakby zostało zaprojektowane przez minimalistę. Nie ma żadnych przełączników, pokręteł, czy dźwigienek. Jest tylko jeden dotykowy wyświetlacz, prawdopodobnie największy jaki widzieliśmy w jakimkolwiek samochodzie. 

Tesla Model 3 otrzymała najwyższą ocenę w ratingu bezpieczeństwa, przydzielaną przez National Highway Traffic Safety Administration. Mimo że posypały się zamówienia na to auto, Model 3 wyjedzie na ulice dopiero w przyszłym roku. 

Czy w Polsce takie auto ma sens? Oficjalny przedstawiciel w Polsce daje możliwość zamówienia tego auta. Także sieć "chargerów", gdzie można naładować Tesle się rozrasta. Przypomnijmy, że amerykański producent podpisał z koncernem Orlen umowę na budowę specjalnych ładowarek, przeznaczonych tylko dla pojazdów tej marki. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla

Podobne wiadomości:

Tesla Model S - facelifting elektrycznego...

auto motor i sport 2016-04-13

W ramach faceliftingu projektanci zmienili przód auta, który upodobnia go do Modelu X i najnowszego Modelu 3. Zmiany objęły również wnętrze Tesli Model S. Nowe elementy wyposażenia oraz opcje wykończenia są teraz dostępne w topowym aucie od Elona Muska.

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.