mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

To prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany model Tesli. Jest najmniejszym autem w ofercie, a także najtańszym. Tesla Model 3 wywołał istną lawinę zamówień!

Tesla Model 3 ujawniona. Klienci szaleją

Obok sedana Modelu S oraz SUV-a Modelu X, najnowsze dziecko Tesli jest najmniejszym i najtańszym pojazdem w ofercie. Jego ceny startują od 35 tys. dolarów. Model 3 wywołał tak duże zainteresowanie, że w przeciągu ostatnich 24 godzin wpłynęło aż 132 tys. zamówień, na łączną kwotę 4 mld dolarów! Każdy, kto chciał zarezrwować auto musiał wpłacić 1000 dolarów zadatku.

Tesla Model 3 stylistyką przypomina nieco większy Model S, choć tylko w tylnej części oraz z profilu. Przedni grill wygląda jakby był "zalany metalem", a cała przednia część ma bardzo mało wlotów powietrza i załamań, co jest dość częstym trendem w dzisiejszym designie aut. Klamki wmontowano w karoserię, wysuwają się, kiedy chcemy otworzyć drzwi. Tylną część pojazdu możemy skojarzyć z większym Modelem S. Mamy bardzo podobne światła i kształt klapy bagażnika.

 

Jak każde auto Tesli, Model 3 jest elektryczny. Ale to nie znaczy, że jest zawalidrogą. Do setki przyspiesza w czasie poniżej 6 sekund, a co więcej, mają pojawić się jeszcze szybsze wersje. Producent deklaruje, że maksymalny zasięg auta wynosi 345 km. Elon Musk, prezes Tesli twierdzi, że auto jest bardziej przestronne i komfortowe od tradycyjnie napędzanych rywali w segmencie. Dużą ilość w kabinie udało się przez zamontowanie płaskich baterii, które ukryto pod podłogą. Deska rozdzielcza została zmniejszona, żeby można było przesunąć do przodu przednie fotele, na czym z kolei zyskali pasażerowie tylnej części. Wnętrze wygląda jakby zostało zaprojektowane przez minimalistę. Nie ma żadnych przełączników, pokręteł, czy dźwigienek. Jest tylko jeden dotykowy wyświetlacz, prawdopodobnie największy jaki widzieliśmy w jakimkolwiek samochodzie. 

Tesla Model 3 otrzymała najwyższą ocenę w ratingu bezpieczeństwa, przydzielaną przez National Highway Traffic Safety Administration. Mimo że posypały się zamówienia na to auto, Model 3 wyjedzie na ulice dopiero w przyszłym roku. 

Czy w Polsce takie auto ma sens? Oficjalny przedstawiciel w Polsce daje możliwość zamówienia tego auta. Także sieć "chargerów", gdzie można naładować Tesle się rozrasta. Przypomnijmy, że amerykański producent podpisał z koncernem Orlen umowę na budowę specjalnych ładowarek, przeznaczonych tylko dla pojazdów tej marki. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla

Podobne wiadomości:

Tesla Supercharger – ile kosztuje ładowanie?

Tesla Supercharger – ile kosztuje ładowanie?

Technika 2017-01-20

Tesla Roadster - dopiero za kilka lat

Tesla Roadster - dopiero za kilka lat

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.