Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić

Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić

Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.

Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Model S P100D posiada nowe akumulatory o pojemności 100kWh. Według europejskich norm zasięg auta wynosi nawet 613 km (Amerykanie podają, że 507 km). Poza nowymi akumulatorami klient dostaje napęd przekazywany na wszystkie koła dwa silniki oraz tryb Ludicrous, który pozwala osiągnąć 100 km/h w czasie 2,5 sekundy. To wynik o 0,3 s lepszy niż w Lamborghini Centenario (2,8 s do 100 km/h).

Czterodrzwiowy sedan dostał również fotele Premium, które do tej pory producent oferował jedynie w crossoverze Model X. A skoro już o tym modelu jest mowa, to nowy zestaw akumulatorów trafi również do Tesli Model X. Dzięki temu auto osiągnie 100 km/h w czasie 2,9 s, a zasięg wyniesie 542 km.

Za Teslę Model S P100D trzeba zapłacić w USA min. 134 500 dolarów, zaś Model X z nowymi akumulatorami kosztuje od 135 500 dolarów. Samochody juz można zamawiać, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów we wrześniu.

Jednak jesli już masz Teslę Model S to Amerykański producent oferuje dwie opcje aktualizacji auta. Ci którzy zakupili wariant P90D z trybem Ludicrous muszą przygotować 10 tys. dolarów, zaś posiadacze zwykłej P90D muszą liczyć się z dwukrotnie większym wydatkiem. Skąd takie duże koszty? Wszystko opiera się o to, że Tesla musi wymienić stare akumulatory na nowe. Oczywiście dochodzi do tego jeszcze koszt recyklingu "baterii".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Tesla S

Podobne wiadomości:

Tesla wycofuje Model X 60D

Tesla wycofuje Model X 60D

Aktualności 2016-10-13

Fabryka Tesli w dawnej elektrowni atomowej

Fabryka Tesli w dawnej elektrowni atomowej

Aktualności 2016-04-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która może skutecznie ograniczyć działalność Ubera w Polsce. Kierowcy pracujący na rzecz amerykańskiej firmy będą musieli uzyskać licencję jak taksówkarze, a w dowodzie rejestracyjnym samochodu będzie musiała pojawić się odpowiednia adnotacja.