mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tesla Model X 75D - nowa wersja

Tesla Model X 75D - nowa wersja

Tesla wprowadza do oferty nową odmianę Modelu X, która ma zastąpić wersję podstawową X 70D. Największa zmiana to zamontowanie akumulatorów o większej pojemności. O ile więc wzrośnie zasięg tego elektrycznego samochodu?

Tesla Model X 75D - nowa wersja
Tesla Model X 75D to przestronny i świetnie wyposażony SUV, a dzięki napędowi na cztery koła - także bezpieczny w każdych warunkach pogodowych. Do teraz podstawową wersją Modelu X była odmiana 70D posiadająca zestaw akumulatorów o łącznej pojemności 70 kWh. Korzystający z tego źródła silnik elektryczny pozwalał rozpędzić się do setki w czasie 6 sekund - w podobnym czasie co mocne i lekkie benzynowe hot-hatche. A mówimy tutaj o ciężkim 7-osobowym SUV-ie.

Nowa odmiana, nazwana 75D, tak jak sugerowałaby to nazwa, ma akumulatory o pojemności zwiększonej do 75 kWh. Osiągi tego samochodu pozostają takie same, czyli na bardzo dobrym poziomie, wzrósł natomiast zasięg. Poprzednia wersja na jednym ładowaniu akumulatorów mogła pokonać około 350 kilometrów - nowa powinna pokonać dystans o około 30 kilometrów większy.

Nowa odmiana Modelu X to kolejna świetna wiadomość od amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych po tym jak pokazano Model 3, który rozchodzi lepiej niż ciepłe bułki, oraz przedstawiono światu wersję po faceliftingu bestsellerowego sedana - Modelu S.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.