mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > To Audi jest naprawdę odjazdowe

To Audi jest naprawdę odjazdowe

Koncepcyjne modele bardzo często zadziwiają, a nawet szokują zastosowanymi rozwiązaniami czy też stylistyką nadwozia. Nie inaczej jest i z prototypem Audi urban concept, który to model będzie można zobaczyć już we wrześniu na wystawie IAA we Frankfurcie.

To Audi jest naprawdę odjazdowe

Audi urban concept jest dwuosobowym, w układzie 1+1, ultralekkim pojazdem do poruszania się po mieście i przedmieściach. Na wystawie we Frankfurcie pojawi się zarówno wersja zamknięta, jak i Spyder, czyli z otwieranym dachem. Koncept ten łączy w sobie zatem elementy samochodu wyścigowego, roadstera, fun-car i samochodu miejskiego w jedną radykalnie nową koncepcję. Jego projekt opiera się wyłącznie na surowych zasadach lekkiej konstrukcji, efektywności i redukcji. Rezultat to koncepcyjny pojazd bez żadnego zbędnego obciążenia.

Auto ma smukłą bryłę nadwozia. Jego koła są odsunięte od reszty karoserii, na otaczających je osłonach znajdują się pasy diodowych kierunkowskazów. Wygląd studyjnego pojazdu stanowi zupełnie nowy impuls dla języka stylistyki Audi.

W kabinie znajdą miejsce dwie osoby, lekko przesunięte jedna za drugą. Siedzenia są umieszczone nisko, jak w samochodach sportowych. Wszystkie elementy obsługowe i materiały zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ultralekkiej konstrukcji. Kierowca może dostosować ustawienie kierownicy i pedałów do swojego wzrostu. Do auta wsiada się przez boczną ścianę. Kopuła dachu jest ruchoma i otwiera się przez przesunięcie do tyłu. Kabina typu monocoque wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Podstawy obu siedzeń są zintegrowane z nadwoziem. Auto porusza się na 21-calowych kołach.

Za napęd odpowiedzialne są dwa silniki elektryczne e-tron. Silniki zasilane są akumulatorem litowo-jonowym, idealnym na przejazd nawet przez duże miasto.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi targi IAA koncepty Frankfurt

Podobne wiadomości:

Audi R8 GT Spyder na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.