mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tokijskie prototypy Forda

Tokijskie prototypy Forda

Na zbliżającej się wystawie motoryzacyjnej Tokio Motor Show 2005 Ford, obok nowego Focusa oraz Explorera, zaprezentuje także ciekawe modele koncepcyjnce.

Tokijskie prototypy Forda

Po raz pierwszy światło dzienne ujrzy koncepcyjny SUV - Equator. Jak większość modeli Forda typu SUV, tak i Equator ma imponować niezłymi osiągami, sportową charakterystyką i ładnym designem. O tym, czy uda się to ostatnie, przekonamy się w pełni dopiero z rozpoczęciem targów. Na razie Ford zaprezentował jedynie szkice nowego auta koncepcyjnego.
 
W studyjnym modelu zastosowany został trzylitrowy silnik V6 Duratec, który współpracuje z elektronicznie sterowanym układem napędu na cztery koła. Dzięki temu auto ma dysponować doskonałymi właściwościami jezdnymi zarówno na twardych nawierzchniach, jak i w terenie.
 
Wnętrze Equatora jest wystarczająco duże i komfortowe do przewozu osób, jak i bagaży.
 
W Tokio pojawi się także koncepcyjny jeszcze Focus Vignale, choć przesądzone zostało wprowadzenie go do produkcji seryjnej, który zaprezentowany został przed rokiem na wystawie w Paryżu. Dwudrzwiowy, ze składanym, twardym dachem model nawiązuje do włoskiego projektanta Alfredo Vignale, który współpracował z koncernem Ford w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
 
I na koniec, kolejna perełka, jaką będzie Focus WRC Concept. To dopiero zapowiedź modelu, dzięki któremu zespół Forda będzie chciał nawiązać skuteczną rywalizację o tytuł najlepszego w rajdach WRC.


 Zobacz więcej:

Focus Vignale będzie produkowany 2004-11-05

 Zaskakujący studyjny Focus 2004-09-23
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.