Touran

Mniejszy niż Sharan, większy niż Golf

Touran

W pierwszym kwartale 2003 roku Volkswagen wprowadzi na rynek kolejny model. Będzie to pojazd z klasy MPV (Multi Purpose Vehicle) o nazwie Touran będącej kombinacją nazw Tour i Sharan.

Auto jest długie na 4.39m, szerokie na 1.79m i wysokie na 1.63m. Wnętrze samochodu może pomieścić od 5 osób przy standardowej konfiguracji foteli, do siedmiu osób w przypadku dostawienia trzeciego rzędu siedzeń.. 5-miejscowy Touran posiada bagażnik o pojemności 600l oraz maksymalnej ładowności ponad 650kg.

Auto dostępne będzie w trzech wersjach wyposażeniowych oraz silnikowych (FSI oraz TDI o mocy od 100 do 136KM), a siła będzie przenoszona za pomocą 6-biegowej skrzyni biegów. Z czasem moją pojawić się kolejne jednostki napędowe do tego modelu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pasażerom Touran będzie seryjnie wyposażony w poduszki powietrzne: kierowcy i pasażera, poduszki powietrzne boczne zarówno dla pierwszego jak i drugiego rzędu siedzeń, aktywne zagłówki, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedmiu miejscach, ESP oraz ABS.

Jak do tej pory nie są jeszcze znane ceny nowego modelu VW.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic