mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota Aygo ładniejsza i bezpieczniejsza

Toyota Aygo ładniejsza i bezpieczniejsza

Do oferty Toyoty już w czerwcu trafi model Aygo w wersji specjalnej x-cite oraz z nowym, zaawansowanym pakietem bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Toyota Aygo ładniejsza i bezpieczniejsza
Druga generacja Toyoty Aygo po europejskich drogach jeździ już od lata zeszłego roku. Łącznie z salonów Toyoty wyjechało już ponad 70 tys. egzemplarzy tego malucha. Zaletą tej Toyoty są m.in. zmieniane co roku wersje specjalne, dzięki którym właściciele Aygo mogą się bardziej wyróżniać na drodze.

Już w czerwcu zadebiutuje Toyota Aygo w wersji x-cite, która ma być najbardziej ekstrawagancką odmianą w gamie. Wersja ta otrzymała nowy, rzucający się w oczy lakier Cyan Splash, połączony z wykończeniem Piano Black na charakterystycznym "X" z przodu nadwozia i elementach tylnego zderzaka oraz tzw. Black Star na 15-calowych felgach i lusterkach zewnętrznych. Ta sama stylistyka jest utrzymana także we wnętrzu pojazdu.

Nowością we wszystkich odmianach Aygo będzie pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W jego skład wchodzi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision, który w zakresie prędkości 10-80 km/h wykrywa pojazdy z przodu i pomaga zapobiec zderzeniu w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy. W pierwszej fazie system ostrzega go sygnałem dźwiękowym i świetlnym o niebezpiecznym zbliżaniu się do innego pojazdu oraz zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca, mimo to nie podejmie żadnego działania, system automatycznie zahamuje pojazd, tak aby całkowicie uniknąć zderzenia lub zmniejszyć jego konsekwencje.

Drugim elementem pakietu Toyota Safety Sense jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), który monitoruje tor jazdy pojazdu. W przypadku kiedy samochód zaczyna opuszczać swój pas ruchu, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym.

Zastosowanie tego typu technologii już w segmencie pojazdów miejskich jest jednym z elementów strategii Toyoty, by realnie podnosić bezpieczeństwo na drogach poprzez upowszechnianie najnowszych systemów we wszystkich swoich samochodach. W przypadku Toyoty Aygo dopłata do pakietu Toyota Safety Sense będzie wynosiła zaledwie 2 000 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Aygo
Toyota Aygo
Cena podstawowa już od: 36 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~Ewa 2018-02-21

kwestia gustu, Jedynka klasyczna, a model II generacji taśmówa jak renówki i inne klony..bez wyrazu i stylu

marko1 2015-07-07

Posiadam Toyotę Aygo w wersji specjalnej x-cite z 2014 roku owszem jest ładniejsza od poprzednich a czy bezpieczniejsza tu polonizowałbym. W mieście niczym jak zwinny kot a w tracie to już lwem nie jest ale daje sobie radę. Przy większych prędkościach w trasie jest troszeczkę za głośno no i mały bagażnik z wysokim progiem to takie małe minusy. Samochodzik dla dwóch osób naprawdę wygodny, spalanie praktycznie jak podaje Toyota w swoich broszurach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.