mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota Hilux w Polsce

Toyota Hilux w Polsce

W październiku na polskim rynku pojawiła się nowa, już szósta generacja modelu Toyota Hilux. W porównaniu do poprzednika nowa wersja japońskiego Pickup'a zdecydowanie urosła i jak zapewnia producent auto oferuje znacznie większy komfort jazdy.

Toyota Hilux w Polsce

Zanim jednak samochód trafił do globalnej sprzedaży przeszedł szereg badań i testów „sprawnościowych” w wymagających terenach Afryki Południowej, Australii, Hiszpanii, peruwiańskich górach i arabskich pustyniach.

W ogólnym efekcie Toyocie udało się jednocześnie stworzyć oryginalną akcję marketingową nowego modelu demonstrując, że Hilux potrafi sobie radzić w każdych warunkach i na każdym terenie, jednocześnie zapewniając pasażerom wysoki komfort podczas jazdy.

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Zatem na kołach nowego produktu Japończyków spoczywa duża odpowiedzialność obietnic, którą z pewnością zweryfikuje rynek. Zostawiając jednak na uboczu finansowo-marketingowe niuanse warto przejść do prezentacji nowego Pickup’a.   

Już na pierwszy rzut oka, można dostrzec, że nowa wersja Toyoty Hilux zdecydowanie zwiększyła swoje gabaryty w porównaniu z poprzednikiem. W przypadku wersji z podwójną kabiną długość samochodu wynosi 5 255 mm, czyli o 400 mm więcej, dzięki czemu jego wygląd odpowiada roli pojazdu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku i wypraw w teren.

Ta różnica długości wynika głównie ze zwiększenia rozstawu osi (obecnie 3 085 mm). Dzięki temu obszerniejsze stało się także wnętrze samochodu. Przy tych zabiegach ważnym aspektem była także poprawa właściwości jezdnych i zwiększenia komfortu odczuwanego przez pasażerów. Również skrzynia załadunkowa jest bardziej pojemna, szczególnie w wersjach z pojedynczą i podwójną kabiną. Jej długość w wersji z dwuczęściową kabiną wynosi 1520 mm.

Podstawową, a zarazem jedyną jednostką napędową Hiluxa jest 2,5-litrowy silnik o zapłonie samoczynnym D-4D 100 i układem wtrysku paliwa common-rail. Jednostka ta generuje moc 102 KM przy 3600 o/m oraz moment obrotowy 260Nm (200Nm dla wersji 4x2). Takie osiągi gwarantują bezproblemowy udźwig (w wersji z podwójną kabiną) ładunku o masie całkowitej 935 kg

Dla klientów przewidziano trzy wersje wyposażenia. Cena podstawowej DLX (kabina pojedyncza) wynosi 84 000 PLN, średniej DLX – 100 000 PLN, zaś za najdroższy model oznaczony symbolem SRS (kabina podwójna) trzeba liczyć się z wydatkiem 106 000 PLN.

Czytaj także:

7 miejsc w Toyocie RAV4 2005-11-16

Nowoczesne Pickup'y 2005-11-07

Hilux II 2005-05-04

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Hilux Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Hilux

Podobne wiadomości:

7 miejsc w Toyocie RAV4

7 miejsc w Toyocie RAV4

Aktualności 2005-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.