mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Toyota Tundra: Pick-up XXL

Toyota Tundra: Pick-up XXL

Na targach samochodowych w Chicago Toyota zaprezentuje nową generację produkowanego od 1999 roku pick-upa Tundra. Główną zaletą nowego modelu ma być jego funkcjonalność.

Toyota Tundra: Pick-up XXL

Rozstaw osi nowej płyty podłogowej Toyoty Tundra wynosi 3,70 m, długość całkowita zaś 5,80 m, a szerokość 1,90 m. Takie gabaryty mają przekonać tych klientów (głównie amerykańskich), którzy potrzebują wszechstronnego samochodu do jazdy po mieście i przede wszystkim poza nim. Toyota Tundra jest w stanie „udźwignąć” aż 4535 kilogramów. Specjalnie w tym celu skonstruowano bardzo wytrzymałe zawieszenie.

Kolejną zaletą Tundry są nowe jednostki napędowe. Pick-up oferowany będzie w trzech wariantach silnikowych: 5,7 l. V8, 4,7 l. V8 i 4,0 l. V6.

Nowa generacja urosła także optycznie. Szerokie zderzaki, duże lusterka i reflektory to nowe rozpoznawalne elementy Tundry. Przestrzeń ładunkowa spokojnie pomieści ładunek o długości do dwóch metrów. Wewnątrz natomiast Toyota Tundra nie ma nic wspólnego z transportowym charakterem. Dominuje skórzane obicie tworzące klimat luksusowego auta. Dodatkowo Toyota chwali się niezłym car-audio i wmontowaną w tylną klapę kamerą zapewniającą lepszy widok np. przy parkowaniu czy wyprzedzaniu.

Toyota Tundra w sprzedaży pojawi się najprawdopodobniej na początku 2007 roku. Mowa tutaj oczywiście o rynku amerykańskim. Na temat daty i miejsca ewentualnej premiery w Europie nic niewiadomo.

Czytaj także:

Monster-Truck Rampage 2006-02-13

Nowoczesne Pickup'y 2005-11-07


Podobne wiadomości:

Monster-Truck Rampage

Monster-Truck Rampage

Premiery 2006-02-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.