mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Trzy dusze Kii

Trzy dusze Kii

Zupełnie nową, „fantazyjno-zabawową” stronę marki Kia odkrywają trzy pojazdy koncepcyjne Kia Soul wystawiane przez koreańską markę na rozpoczynającym się właśnie 78 Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Pojazdy koncepcyjne SOUL Diva, SOUL Burner i SOUL Searcher mają być wyrazem trzech różnych charakterów.

Trzy dusze Kii
„Nasz nowy samochód będzie szczególnie się podobał osobom młodym duchem, bez względu na ich wiek! Będzie on trudny do sklasyfikowania go w jednym segmencie lecz zachęci nabywcę do tworzenia więzi emocjonalnej poprzez udostępnienie elastycznej platformy, którą będzie można dopasować do własnej osobowości” – mówi Gregory Guillaume, szef stylistów Kia Motors Europe. „W Genewie przedstawimy trzy modele studyjne wykonane według różnych założeń, aby zasygnalizować przyszłej klienteli 'świat nowych możliwości'" - dodaje.

KIA SOUL Diva powstała z myślą o młodej duchem kobiecie, która uważa swój samochód za równie ważny element swojego image jak modny i dopracowany strój. W kabinie znajdujemy  świat szlachetnej, czarnej i białej skóry oraz złotego blasku, równomiernie oświetlony ogromnym, panoramicznym dachem z przyciemnianego szkła. Niemal klubowe fotele pokryto błyszczącą imitacją pikowanej, czarnej skóry wraz ze stylowymi przeszyciami na podobieństwo komfortowej sofy. Puszysta wykładzina podłogi typu ‘Pony-hide’ wręcz zachęca do stąpania bosą stopą.

KIA SOUL Burner to „chuligan” wśród trzech nowych konceptów KIA, dumnie eksponujący swe orientalne tatuaże. Na gładź czarnej maski silnika wpełza błyszczący wielki smok, a na słupek „C” jego mniejszy kuzyn. Po zewnętrznej stronie przednich błotników umieszczono zarysowane w kształcie litery „L” diodowe (LED) światła do jazdy dziennej. Na tyle zaś – krańce zderzaka wyznaczone są pionowymi końcówkami wydechu. Wnętrze Burner’a,  wraz z czterema sportowymi fotelami rozdzielono horyzontalnie – na górną strefę soczystej, matowej czerwieni oraz dolną – głębokiej czerni.

KIA SOUL Searcher to koncepcja oazy spokoju w dżungli wielkiego miasta, rodzaj strefy komfortu na czterech kołach. W swym założeniu oddaje ducha kultury koreańskiej i dalekowschodniej, z naciskiem na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i stworzenie bezpiecznego schronienia dla pasażerów. Promieniująca wygodnym ciepłem kolorystyka jest stonowana, faktury materiałów zmiękczone – a sylwetka nie usiłuje rzucać się w oczy. Maskę silnika, elektrycznie składany dach i klapę bagażnika oraz tablicę przyrządów, płaty drzwiowe i koło kierownicy wykończono w stylu lekko znoszonej skóry. We wnętrzu fotele i podłogę pokryto szaro-beżową wykładziną.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Soul Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Soul targi Genewa

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~golik 2008-03-05

Wyjątkowo nieudane stylistycznie. To jakby nieudane dziecko Renault Clio II i Dacii Sandero. Beznadziejne krągłości (dalekie od linii podobającego się raczej Ceeda. Do tego te reflektory pozbawione BŁYSKU i ziejące CZERNIĄ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.