mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Trzy premiery Mitsubishi na tokijskiej wystawie

Trzy premiery Mitsubishi na tokijskiej wystawie

Na zbliżającej się powoli wystawie samochodowej w Tokio Mitsubishi zaprezentuje trzy premierowe koncepcyjne modele. Wszystkie trzy z szeroko pojętego segmentu SUV-ów. Wszystkie trzy wykorzystywujące zaawansowaną technologię.

Trzy premiery Mitsubishi na tokijskiej wystawie
Wygląd trzech konceptów Mitsubishi odzwierciedlać ma nową tożsamość wizualną japońskiej marki. Jednocześnie jak przystało na auto typu SUV każdy z trzech konceptów został zaprojektowany, by zapewnić podróżującym maksimum bezpieczeństwa, komfortu oraz funkcjonalności. Ponadto wraz z tymi konceptami Mitsubishi rozpoczyna całkowicie nową strategię @earth TECHNOLOGY. W skrócie ma ona oznaczać wykorzystywanie najbardziej zaawansowanej technologii, która ma zwiększać przyjemność z jazdy, ale także poczucie bezpieczeństwa i wytrzymałości, a także ma pozytywnie oddziaływać na środowisko.

Pierwszy z trzech konceptów, Mitsubishi Concept GC-PHEV (skrót od Grand Cruiser plug-in hybrid electric vehicle), to pełnowymiarowy SUV nowej generacji, wykorzystujący nowy, potężny system napędu PHEV. Mitsubishi Concept GC-PHEV oferuje dynamiczne właściwości jezdne SUV-a bez utraty wydajności ekologicznej. Opracowany przez Mitsubishi zaawansowany system kontroli napędu na cztery koła S-AWC (Super All Wheel Control) zapewniać ma pewne prowadzenie i ponadprzeciętną stabilność, jak również typowe dla SUV-a właściwości jezdne umożliwiające jazdę po nawierzchniach wszystkich typów, także w terenie. Ten koncept to jednocześnie "samochód przyłączony do sieci", który oferuje również zaawansowane technologie bezpieczeństwa nowej generacji oraz systemy wspierające kierowcę działające w oparciu o łączność z sieciami mobilnymi.

Mitsubishi Concept XR-PHEV (Crossover Runner) to kompaktowy SUV nowej generacji wyposażony w lekki i bardzo wydajny system PHEV, oferujący również niezwykle wysoką wydajność ekologiczną. Mitsubishi Concept XR-PHEV swoją stylistyką nawiązuje do sportowych aut typu coupe, a jednocześnie odznacza się zwinnością i doskonałymi właściwościami jezdnymi.

Mitsubishi Concept AR (Active Runabout) to połączenie kompaktowego MPV nowej generacji z elementami typowymi dla SUV-ów. Oferuje przestrzeń i rozwiązania w kabinie, jakie możemy spotkać we współczesnych minivanach, jednak jednocześnie zapewnia mobilność SUV-a. Najnowsze technologie obniżające zużycie paliwa zastosowane w Mitsubishi Concept AR obejmują m.in. silnik o niewielkiej pojemności skokowej, wyposażony w turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk. Mitsubishi Concept AR zapewnia wszystkim pasażerom komfortowe warunki podczas jazdy za sprawą przytulnego wnętrza i funkcjonalnego układu siedzeń.

Czterdziesta trzecia edycja Salonu Samochodowego w Tokio 2013 rozpocznie się dniami prasowymi 20 listopada br. Od 23 listopada do 1 grudnia bramy targów tokijskich będą otwarte dla zwiedzających.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi koncepty targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.