mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tym Priusem dalej zajedziemy w trybie EV

Tym Priusem dalej zajedziemy w trybie EV

Toyota Prius to bezsprzeczny lider w segmencie pojazdów z napędem hybrydowym. Już wkrótce będzie mieć poważny oręż, by jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję. Na wrześniowej wystawie IAA we Frankfurcie zobaczymy produkcyjną już wersję plug-in Priusa, która na europejskiej drogi wyjedzie w przyszłym roku.

Tym Priusem dalej zajedziemy w trybie EV
Prius Plug-in Hybrid będzie pierwszą seryjnie produkowaną Toyotą z napędem hybrydowym, której baterie będzie można doładować także ze zwykłego gniazdka. Do sprzedaży auto trafi w przyszłym roku, w Europie, a tym także w Polsce powinno pojawić się w okolicach lata.

Prius w tej wersji będzie najbardziej ekologicznym, ale i najbardziej zaawansowanym technicznie autem hybrydowym Toyoty. Według danych producenta średnie spalanie wynosić będzie zaledwie 2,2 l/100 km, a emisja CO2 zaledwie 49 g/km, prawie połowę tego, ile emituje obecna generacja Priusa. Ważną nowością będą zastosowane po raz pierwszy baterie litowo-jonowe, które znacznie wydłużą zasięg Priusa w trybie elektrycznym. Obecnie bez załączania silnika spalinowego Prius jest w stanie przejechać dystans zaledwie ok. 2 kilometrów. W przyszłym roku, dzięki nowym, bardziej wydajnym akumulatorom zwiększy on się aż dziesięciokrotnie. Co ważne, nowe baterie można ładować ze zwykłego gniazdka domowego, a proces ten trwa zaledwie 90 minut. Inżynierowie Toyoty podkreślają ponadto, że nowe baterie litowo-jonowe są dużo bardziej trwałe niż stosowane obecnie baterie niklowo-wodorkowe.

Obok silnika elektrycznego w układzie napędowym Priusa plug-in znajdzie się także ten 1,8-litrowy motor benzynowy.

W przyszłym roku, kiedy prezentowana na targach IAA we Frankfurcie wersja Piusa zadebiutuje na rynku, flota hybrydowych Toyot będzie składać się z takich modeli jak Auris, Yaris, siedmiomiejscowy Prius+ oraz oczywiście standardowy Prius.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Prius Coupe – za trzy lata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross