mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Tym modelem powraca Ssangyong

Tym modelem powraca Ssangyong

O końcu finansowych kłopotów oraz o powrocie na europejski, w tym i polski, rynek marki Ssangyong już informowaliśmy. Teraz przedstawiamy model, którym ta koreańska marka będzie chciała na początku zyskać nowych klientów. W Polsce nowe Korando kosztuje od 86.800 zł.

Tym modelem powraca Ssangyong
Ssangyong Korando to przedstawiciel segmentu SUV-ów, który został na nowo zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb europejskiego rynku oraz europejskich kierowców. Nowa jest stylistyka modelu, nowa płyta podłogowa oraz jednostka napędowa. Projekt nadwozia powierzono nie byle komu, bo Giorgetto Giugiaro, jednemu z najbardziej uznanych projektantów w Europie.

Nowy dwulitrowy silnik e-XDi200 zapewnia maksymalną moc 175KM oraz moment obrotowy 360 Nm. Najwyższy moment obrotowy dostępny jest w zakresie od 2.000 do 3.000 obr/min, gwarantując doskonałe przyspieszenie na każdym biegu. Dzięki zastosowaniu technologii E-VGT (elektrycznie sterowanej turbosprężarce o zmiennej geometrii), jak zapewnia producent, w Korando nie występuje tzw. efekt "turbo dziury".

Silnik e-XDi200 spełnia surowe normy Euro 5 dotyczące poziomu emisji spalin. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, w tym wtrysku paliwa typu Common Rail, systemu recyrkulacji spalin E-EGR, zaworowi regulacji zawirowania powietrza oraz filtrowi cząsteczek stałych CDPF (Catalysed Diesel Particulate Filter). W efekcie uzyskano oszczędne zużycie paliwa w cyklu mieszanym – tylko 6,0 l/100 km oraz poziom emisji CO2 wynoszący 157 g/km (6,4 l/100 km oraz 169 g/km w przypadku wersji AWD).

Ssangyong Korando oferowany jest w wersji z napędem 4x2 oraz 4x4. Zaawansowany system napędu na obie osie poprzez monitorowanie przyczepności może określić warunki jazdy oraz przyczepności i dostosować optymalne rozdzielenie mocy na koła, które jej najbardziej potrzebują. W normalnych warunkach jazdy cały moment obrotowy przekazywany jest na koła przednie. Jednak, gdy tylko przednie opony zaczynają tracić przyczepność, moc przekazywana jest na tylne koła. Ponadto w aucie znalazł się tryb blokady napędu na cztery koła, pozwalający na manualne rozdzielenie mocy pomiędzy przednie a tylne koła przy prędkościach poniżej 45 km/h.

Nowe Korando powinno nieźle radzić sobie w terenie. Prześwit tego modelu wynosi 180 mm, kąt natarcia 22,8 stopnia, kąt zjazdu 28,2 stopnia a kąt rampowy 18,5 stopnia. Maksymalny kąt podjazdu wynosi 48% (33% dla 2WD), kąt wywrócenia 40%, a głębokość brodzenia 300 mm.

Korando dostępne będzie z dwoma rodzajami sześciostopniowych skrzyń biegów, przy czym przekładnia automatyczna pojawi się na naszym rynku w czerwcu br. Do setki Korando przyspiesza w 10 sekund, a maksymalnie będzie w stanie pojechać z prędkością 179 km/h.

Nowy Ssangyong w standardzie posiada pełen komplet sześciu poduszek powietrznych. Zamontowany jest także najnowocześniejszy system pasów bezpieczeństwa, aby pasażerowie nie zostali wyrzuceni z samochodu w przypadku dachowania. Kolejne udoskonalenie w dziedzinie bezpieczeństwa to najnowsze, aktywne systemy zagłówków. Elektryczny sygnał jest wykrywany przez czujnik w przypadku zderzenia tylnego, a przednie zagłówki są natychmiast przesuwane do przodu i do góry w celu zmniejszenia potencjalnych obrażeń szyi. Poza tym za bezpieczeństwo odpowiada m.in. nowo opracowany system ABS/ESP, system ochrony przed wywróceniem ARP (Anti Rollover Protection) oraz system wspomagający ruszanie na wzniesieniu HSA (Hill Start Assist).

Ssangyong Korando oferowany będzie w trzech poziomach wyposażenia - Crystal, Quartz oraz Sapphire. ceny za podstawową wersję zaczynają się od 86.800 zł (98,2 i 103,9 tys. zł za kolejne wersje wyposażeniowe). Dopłata za automatyczną przekładnię wynosi 6 tys. zł, zaś za wersję z napędem 4x4 - 7 tys. zł. W obu przypadkach wersje te nie są dostępne w podstawowym wariancie Crystal.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Korando
SsangYong Korando
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong Korando znowu w salonach

auto motor i sport 0000-00-00

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.