mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ultra oszczędne modele Audi

Ultra oszczędne modele Audi

Audi na rynek wprowadza nowe modele z serii ultra, które mają być gwarancją niższego spalania. Modele A4, A5 i A6 napędza ten sam motor 2.0 TDI.

Ultra oszczędne modele Audi
Samochody z oznaczeniem ultra w zależności od modelu emitują na kilometr od 104 do 119 g CO2. W cyklu mieszanym spalanie kształtuje się od 3.9 do 4.6 litrów na 100 km. „Najnowsza technika TDI, najbardziej efektywne skrzynie biegów, sportowy układ wydechowy. Kierowca tego prawie nie zauważa, ale odczuwa przy szybkim przyspieszaniu oraz – dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu – przy płaceniu rachunku na stacji benzynowej. Nasze modele ultra mają też wiele zalet w codziennym użytkowaniu – to coś, co zawsze doceniają klienci”, zapowiada prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego.

Pod maską A4, A5 i A6 ultra pracuje ten sam silnik 2.0 TDI. W zależności od modelu dostarcza on 136 KM, 163 KM bądź też 190 KM. Moment obrotowy to 320 Nm lub 400 Nm. Samochody seryjnie są wyposażone w manualną przekładnie, w których inżynierowie wydłużyli górne przełożenia. Opcjonalnie dla Audi A6 została przygotowana przekładnia S tronic. Seryjnie w modelach ultra jest montowany układ Start-Stop oraz system informacji kierowcy z programem efektywnej jazdy. Dodatkowo w A4 i A4 Avant zastosowano elementy aerodynamiczne i obniżono karoserię by poprawić zużycie.Producent podaje, że minimalne spalanie w A4 ultra to 3.9 litra. Zaś w Audi A5 wynik ten 4.3 litra. Z kolei producent z Ingolstadt podaje, że decydując się na zakup A6 ultra ze skrzynią manualną powinniśmy spodziewać się średniego spalania na poziomie 4.4 l/100 km.

Jesienią zeszłego roku do swojej oferty Audi wprowadziło model A3 ultra, który napędzany jest silnikiem 1.6 TDI, który charakteryzuje się zużyciem 3.2 l paliwa na 100 przebytych kilometrów. Wszystkie modele ultra mają charakterystyczny emblemat umieszczony z tyłu samochodu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 106 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A5
Audi A5
Cena podstawowa już od: 160 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze...

Aktualności 2017-06-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, w którym zamierza wprowadzić licencje dla pośredników świadczących usługi transportowe. To będzie mocny cios wymierzony w Ubera oraz tysiące niezrzeszonych kierowców.