mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ultra-sportowe LMP2 od Porsche

Ultra-sportowe LMP2 od Porsche

LeMans Prototype 2 - czyli najnowsze, nieoczekiwane, ale planowane dziecko niemieckiego producenta sportowych wozów ma przywrócić mu szansę na kolejne zwycięstwa we francuskim klasyku.

Ultra-sportowe LMP2 od Porsche

Bolid przechodzi już funkcjonalne testy drogowe. Ich zadaniem jest test nowoopracowanych rozwiązań całego auta: od zupełnie nowej jednostki napędowej i przeniesienia napędu, przez konstrukcję nośną, aż po kewlarowy kadłub.

Silnik to 3.4-litrowy, 8-cylindrowiec zbudowany w układzie widlastym. 480 KM z nisko osadzonej (punkt ciężkości) jednostki przenoszone jest na tylne koła za pomocą 6-biegowej, sekwencyjnej skrzyni o trzech karbonowych tarczach. Jest ona jednocześnie elementem całej struktury nośnej samochodu.

Do takiej mocnej, ale lekkiej konstrukcji dołączono zawieszenie kół na podwójnych wahaczach, regulowanych sprężynach z 4-stopniowymi amortyzatorami spiętymi poprzeczkami wzmacniającymi.

Przy kołach przednich zainstalowano 380-, a przy tylnych 355-milimetrowe tarcze hamulcowe, na które działają dwa centralne mechanizmy (z dodatkową możliwością balansu między osiowego) tłoczące płyn hamulcowy.

750-kilogramowe Porsche LMP2 porusza się na wyścigowych oponach Michelin. pierwsze jego egzemplarze popłyną za ocean, gdzie zespół Penske Motorsport będzie używał je - i testował przed Le Mans - już od dwóch ostatnich wyścigów tegorocznej serii ALMS. Następnie czeka je ciężka praca w sezonie 2006 w całym cyklu zawodów i we Francji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.