mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Uterenowiony Szwed

Uterenowiony Szwed

9-4X, saabowska odpowiedź na rywali z segment crossover, jest już w całości gotowa i czeka na swoją światową premierę w przyszłym miesiącu w Los Angeles.

Uterenowiony Szwed

W nowym modelu widać doskonale najnowszą linię stylistyczną Saaba, z którą marka zaczyna się identyfikować. Poznaliśmy ją już dość dobrze w nowym 9-5, teraz widzimy jej kontynuację. Nadwozie jest mocarne, muskularne, bardzo męskie ze swoim groźnym, poważnym i jakby patrzącym daleko na horyzont spojrzeniem.

Wnętrze wykonane jest z materiałów najwyższej możliwej klasy, z deską skierowaną i skoncentrowaną wprost na kierowcę. Widać tu bardzo wyraźne zapożyczenia ze stylistyki lotniczej, które są obecne w Saabie już od początku jego istnienia.

Pod maską będą dwa silniki V6 - jeden o pojemności 3 litrów i mocy 265 koni mechanicznych, dostępny w podstawowym modelu, i drugi - 2,8 litra, turbodoładowany z mocą 300 koni w wariancie Aero. Obie jednostki połączone będą z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

9-4X wchodzi do sprzedaży w Stanach w maju nastepnego roku. Globalna i europejska premiera, w tym przewidujemy, że polska także, w sierpniu. Ceny jeszcze nie są znane.


Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic