mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Uterenowiony Szwed

Uterenowiony Szwed

9-4X, saabowska odpowiedź na rywali z segment crossover, jest już w całości gotowa i czeka na swoją światową premierę w przyszłym miesiącu w Los Angeles.

Uterenowiony Szwed

W nowym modelu widać doskonale najnowszą linię stylistyczną Saaba, z którą marka zaczyna się identyfikować. Poznaliśmy ją już dość dobrze w nowym 9-5, teraz widzimy jej kontynuację. Nadwozie jest mocarne, muskularne, bardzo męskie ze swoim groźnym, poważnym i jakby patrzącym daleko na horyzont spojrzeniem.

Wnętrze wykonane jest z materiałów najwyższej możliwej klasy, z deską skierowaną i skoncentrowaną wprost na kierowcę. Widać tu bardzo wyraźne zapożyczenia ze stylistyki lotniczej, które są obecne w Saabie już od początku jego istnienia.

Pod maską będą dwa silniki V6 - jeden o pojemności 3 litrów i mocy 265 koni mechanicznych, dostępny w podstawowym modelu, i drugi - 2,8 litra, turbodoładowany z mocą 300 koni w wariancie Aero. Obie jednostki połączone będą z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

9-4X wchodzi do sprzedaży w Stanach w maju nastepnego roku. Globalna i europejska premiera, w tym przewidujemy, że polska także, w sierpniu. Ceny jeszcze nie są znane.


Podobne wiadomości:

Saab 9-4x – bez diesla

auto motor i sport 0000-00-00

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.