Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Uterenowiony Szwed

Uterenowiony Szwed

9-4X, saabowska odpowiedź na rywali z segment crossover, jest już w całości gotowa i czeka na swoją światową premierę w przyszłym miesiącu w Los Angeles.

Uterenowiony Szwed

W nowym modelu widać doskonale najnowszą linię stylistyczną Saaba, z którą marka zaczyna się identyfikować. Poznaliśmy ją już dość dobrze w nowym 9-5, teraz widzimy jej kontynuację. Nadwozie jest mocarne, muskularne, bardzo męskie ze swoim groźnym, poważnym i jakby patrzącym daleko na horyzont spojrzeniem.

Wnętrze wykonane jest z materiałów najwyższej możliwej klasy, z deską skierowaną i skoncentrowaną wprost na kierowcę. Widać tu bardzo wyraźne zapożyczenia ze stylistyki lotniczej, które są obecne w Saabie już od początku jego istnienia.

Pod maską będą dwa silniki V6 - jeden o pojemności 3 litrów i mocy 265 koni mechanicznych, dostępny w podstawowym modelu, i drugi - 2,8 litra, turbodoładowany z mocą 300 koni w wariancie Aero. Obie jednostki połączone będą z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

9-4X wchodzi do sprzedaży w Stanach w maju nastepnego roku. Globalna i europejska premiera, w tym przewidujemy, że polska także, w sierpniu. Ceny jeszcze nie są znane.


Podobne wiadomości:

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w...

Aktualności 2016-02-15

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj