mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Uzupełniona oferta Mazdy3

Uzupełniona oferta Mazdy3

Mazda3 rozszerza w tym roku ofertę o wersję 4-drzwiowego sedana oraz dwa nowe silniki, benzynowy i diesel.

Uzupełniona oferta Mazdy3

Wybrzuszenie na masce łączące się z grillem, kształt przednich zderzaków nadają Maździe3 sedan bardziej elegancki wygląd niż wersji hatchback. Zaokrogląna linia dachu w połączeniu z krótszą i podwyższoną tylną klapą bagażnika oraz kształtem tylnych lamp nie odbierają autu jednak prawie nic ze sportowego charakteru.

Wnętrze auta jest sporych rozmiarów, komfortowe i funkcjonalne z miłym dla oka wyglądem. Jako jedno z większych aut w tym segmencie Mazda3 oferuje dużo miejsce wokół głowy, ramion oraz kolan podróżujących. Siedzenie kierowcy jest regulowane w trzech płaszczyznach, co w połączeniu z możliwością regulacji kierownicy pozwala na znalezienie optymalnej pozycji kierowcy nawet o nietypowych rozmiarach. Wewnątrz istnieje spora liczba schowków, największy naprzeciw przedniego pasażera posiada pojemność 11 litrów. Bagażnik przy rozłożonych tylnych siedzeniach ma pojemność 413 l, zaś po złożeniu siedzeń (składają się w stosunku 40/60) 675 l.

Dotychczas dostępne w wersji hatchback silniki benzynowe 1,6l MZR oraz 2,0l MZR będą także dostępne dla wersji 4-drzwiowej. Mazda jednak wprowadza równocześnie dwa nowe silniki. Jednostka benzynowa MZR 1,4l, V4, o mocy 84 KM przeznaczona jest wyłącznie dla hatchbacka. Diesel MZ-CD 1,6l common-rail o mocy 109 KM znajdzie się w ofercie obu wersji. Silnik trafi do sprzedaży a wiosnę i będzie spełniał wymogi emisji spalin EURO 3, latem dostępna będzie też wersja spełniająca najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin EURO 4 lecz trafi wpierw tylko na wybrane rynki.

Mazda3 została dobrze wyposażona w celu unikania wypadków. Służyć mają temu sporych rozmiarów hamulce tarczowe, system ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD) oraz system kontroli stabilności jazdy (DSC). Systemy te pozwalają na zahamowanie ze 100 km/h na odcinku 37 metrów. Z elementów pasywnego bezpieczeństwa Mazda3 posiada dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki, w opcji kurtyny powietrzne. Przednie siedzenia posiadają pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły naciągu, wszystkie mają zagłówki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.