mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Vanquish S - najszybszy Aston

Vanquish S - najszybszy Aston

Podczas salonu samochodowego w Paryżu zaprezentowany został najszybszy z produkowanych dotąd modeli brytyjskiej marki Aston Martin.

Vanquish S - najszybszy Aston

Zmiany w silniku dotyczyły takich elementów jak głowice, komory spalania czy też system wtrysku paliwa. Pozwoliło to na zwiększenie mocy z 460 do 520 KM oraz maksymalnego momentu obrotowego z 542 do 577 Nm przy 5.800 obr/min. Oczywiście przełożyło się to natychmiast na przyspieszenie ze startu do 100 km/h z 5,0 do 4,8 sekundy oraz mamsymalną prędkość z 306 do 321 km/h.

Wygląd zewnętrzny nie uległ poważnym zmianom. Nowe są jedynie większe wloty powietrza, kształt tylnich lamp, klapy bagażnika oraz trzecie światło stopu. Niektóre zewnętrzne elementy wykonano z aluminium i ręcznie przymocowano do karoserii. W porównaniu do poprzednika poprawiono jeszcze współczynnik oporu powietrza z 0,33 na 0,32.

Wnętrze Vanquisha S zostało także dopasowane do lepszych osiągów. Podgrzewane, elektrycznie regulowane sportowe fotele, komputer pokładowy, klimatyzacja, czujnik ciśnienia powietrza w oponach, czujnik deszczu czy elektrycznie regulowane lusterka dbają o komfort podróżowania dwóch osób, względnie dwóch osób z dwójką dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross