mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Vanquish S - najszybszy Aston

Vanquish S - najszybszy Aston

Podczas salonu samochodowego w Paryżu zaprezentowany został najszybszy z produkowanych dotąd modeli brytyjskiej marki Aston Martin.

Vanquish S - najszybszy Aston

Zmiany w silniku dotyczyły takich elementów jak głowice, komory spalania czy też system wtrysku paliwa. Pozwoliło to na zwiększenie mocy z 460 do 520 KM oraz maksymalnego momentu obrotowego z 542 do 577 Nm przy 5.800 obr/min. Oczywiście przełożyło się to natychmiast na przyspieszenie ze startu do 100 km/h z 5,0 do 4,8 sekundy oraz mamsymalną prędkość z 306 do 321 km/h.

Wygląd zewnętrzny nie uległ poważnym zmianom. Nowe są jedynie większe wloty powietrza, kształt tylnich lamp, klapy bagażnika oraz trzecie światło stopu. Niektóre zewnętrzne elementy wykonano z aluminium i ręcznie przymocowano do karoserii. W porównaniu do poprzednika poprawiono jeszcze współczynnik oporu powietrza z 0,33 na 0,32.

Wnętrze Vanquisha S zostało także dopasowane do lepszych osiągów. Podgrzewane, elektrycznie regulowane sportowe fotele, komputer pokładowy, klimatyzacja, czujnik ciśnienia powietrza w oponach, czujnik deszczu czy elektrycznie regulowane lusterka dbają o komfort podróżowania dwóch osób, względnie dwóch osób z dwójką dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!