mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Veyron w tym miesiącu

Veyron w tym miesiącu

Podobno najszybszy i najdroższy samochód na świecie wejdzie we wrześniu do sprzedaży. Szef Bugatti Automobile SAS poinformował dziś o gotowości producenta do realizacji zamówień.

Veyron w tym miesiącu

Francuski producent należący do grupy Volkswagena zamierza wyprodukować jedynie 300 sztuk ultra-luksusowego, -szybkiego i zapewne także -drogiego samochodu. W odrestaurowanej fabryce we francuskim mieście Molsheim, które jest historycznym miejscem narodzin marki, składane będą auta dla konkretnego klienta, na jego konkretne zamówienie.

Jak powiedział szef Bugatti, Thomas Bscher, firma nie zarobi na serii, ale VW chce poprzez utrzymanie jej zademonstrować swoje zaawansowanie technologiczne i możliwości. Nie bez znaczenia jest także prestiż i wizerunek, w jakim ogrzeje się niemiecki producent aut dla ludu. 50 - tylu natomiast przedstawicieli ligi milionerów zgłosiło jak narazie zapotrzebowanie na auto, za które przyjdzie im zapłacić po milionie Euro netto.


Więcej informacji o Bugatti Veyron:

Veyron na aukcji!

Luksusowa supermoc

Powrót Bugatti

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.