mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Jesienią do sprzedaży trafi najnowsza wersja Volkswagena Caddy, zarówno w wariancie osobowym, jak i dostawczym. Poza nowymi technologiami uwagę z pewnością zwróci identyczny design przedniej części auta jak u innych nowych modeli z Wolfsburga.

Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Nowy Volkswagen Caddy już na starcie będzie miał przewagę w kilku aspektach nad bezpośrednimi konkurentami. Będzie pierwszym tego typu modelem, w którym wszystkie wersje wyposażone zostaną w układ ESP. Będzie także jedynym, który będzie mógł być zamówiony z 6- bądź 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnią. Tak jak w poprzedniej generacji dostępna będzie wersja przedłużona (Maxi) oraz, znowu jako jedyny w segmencie, wersja z napędem na wszystkie koła (4Motion).

Znacznej poprawie uległy możliwości transportowe nowego Caddy. Wyjmowane siedzenia drugiego rzędu sprawią, że pojemność bagażnika, mierzona do dachu, może wynieść nawet 3.030 litrów (3.880 w Caddy Maxi). Nowym rozwiązaniem jest pakiet Flexsitz-Plus dla Caddy Maxi, który pozwala na przedłużenie długości przestrzeni ładunkowej (po stronie pasażera) do ponad trzech metrów, a ładowność wynosi wówczas 4,7 m3. Jeśli jednak Caddy będzie nam służył głównie do przewozu osób i to większej ich liczby, możemy zamówić trzeci rząd siedzeń, zwiększając tym samym liczbę miejsc dla pasażerów do siedmiu. Ułatwieniem przy wsiadaniu i wysiadaniu będą praktyczne rozsuwane drzwi w tylnej części nadwozia.

Do wyboru będzie sześć wersji silnikowych, wszystkie turbodoładowane i spełniające normy emisji Euro 5. Gama diesli obejmować będzie cztery jednostki o mocy 75, 102, 110 i 140 koni mechanicznych. Wersje 102- i 140-konne mogą być łączone ze skrzynią DSG (słabsza z 7-biegową, mocniejsza z 6-biegową). Z kolei wersja 110-konna oferowana będzie z napędem 4Motion.

Jeśli zdecydujemy się jednak na silnik benzynowy, to do wyboru będą dwie 1,2-litrowe jednostki TSI o mocy 86 i 105 KM. Ciekawą alternatywą może być także wersja 2.0 EcoFuel o mocy 109 KM, która napędzana będzie gazem ziemnym (CNG).

Ceny nowego Caddy u naszych zachodnich sąsiadów zaczynają się od 13.595 euro (za wersję dostawczą) i od 14.205 euro (za wersję osobową). Sprzedaż nad Renem ruszy pod koniec września, niedługo potem Volkswagen Caddy dostępny będzie w pozostałych europejskich krajach.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 67 920 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech