mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Jesienią do sprzedaży trafi najnowsza wersja Volkswagena Caddy, zarówno w wariancie osobowym, jak i dostawczym. Poza nowymi technologiami uwagę z pewnością zwróci identyczny design przedniej części auta jak u innych nowych modeli z Wolfsburga.

Volkswagen Caddy jak reszta rodziny

Nowy Volkswagen Caddy już na starcie będzie miał przewagę w kilku aspektach nad bezpośrednimi konkurentami. Będzie pierwszym tego typu modelem, w którym wszystkie wersje wyposażone zostaną w układ ESP. Będzie także jedynym, który będzie mógł być zamówiony z 6- bądź 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnią. Tak jak w poprzedniej generacji dostępna będzie wersja przedłużona (Maxi) oraz, znowu jako jedyny w segmencie, wersja z napędem na wszystkie koła (4Motion).

Znacznej poprawie uległy możliwości transportowe nowego Caddy. Wyjmowane siedzenia drugiego rzędu sprawią, że pojemność bagażnika, mierzona do dachu, może wynieść nawet 3.030 litrów (3.880 w Caddy Maxi). Nowym rozwiązaniem jest pakiet Flexsitz-Plus dla Caddy Maxi, który pozwala na przedłużenie długości przestrzeni ładunkowej (po stronie pasażera) do ponad trzech metrów, a ładowność wynosi wówczas 4,7 m3. Jeśli jednak Caddy będzie nam służył głównie do przewozu osób i to większej ich liczby, możemy zamówić trzeci rząd siedzeń, zwiększając tym samym liczbę miejsc dla pasażerów do siedmiu. Ułatwieniem przy wsiadaniu i wysiadaniu będą praktyczne rozsuwane drzwi w tylnej części nadwozia.

Do wyboru będzie sześć wersji silnikowych, wszystkie turbodoładowane i spełniające normy emisji Euro 5. Gama diesli obejmować będzie cztery jednostki o mocy 75, 102, 110 i 140 koni mechanicznych. Wersje 102- i 140-konne mogą być łączone ze skrzynią DSG (słabsza z 7-biegową, mocniejsza z 6-biegową). Z kolei wersja 110-konna oferowana będzie z napędem 4Motion.

Jeśli zdecydujemy się jednak na silnik benzynowy, to do wyboru będą dwie 1,2-litrowe jednostki TSI o mocy 86 i 105 KM. Ciekawą alternatywą może być także wersja 2.0 EcoFuel o mocy 109 KM, która napędzana będzie gazem ziemnym (CNG).

Ceny nowego Caddy u naszych zachodnich sąsiadów zaczynają się od 13.595 euro (za wersję dostawczą) i od 14.205 euro (za wersję osobową). Sprzedaż nad Renem ruszy pod koniec września, niedługo potem Volkswagen Caddy dostępny będzie w pozostałych europejskich krajach.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

VW odświeża Caddy’ego

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.