mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volkswagen Jetta po zmianach

Volkswagen Jetta po zmianach

Volkswagen Jetta, najważniejszy model niemieckiego koncernu na rynku amerykańskim i zwany w związku z tym czasami "amerykańskim Golfem", na rozpoczynającej się w tym tygodniu wystawie w Nowym Jorku zostanie zaprezentowany w odświeżonej formie.

Volkswagen Jetta po zmianach
Historia Jetty jest zaledwie o 5 lat krótsza od Golfa. Od 1979 roku wyprodukowano aż 14 milionów egzemplarzy sześciu generacji tego modelu. Co ciekawe, gdy w Europie trzecia i czwarta generacja zmieniły swoje nazwy (odpowiednio Vento i Bora), w Stanach Zjednoczonych cały czas pozostano przy Jetcie.

Jetta dziś to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych modeli klasy średniej/średniej niższej oraz najważniejszy model Volkswagena na kontynencie północnoamerykańskim. Nie ma się więc co dziwić, że to wystawa w Nowym Jorku jest miejscem debiutu odświeżonej Jetty.

Zmodernizowany Volkswagen Jetta ma zmienioną stylistykę przedniej części nadwozia oraz tył auta. W opcji pojawiły się reflektory biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów oraz z diodowymi światłami tylnymi. Zmiany nadwozia objęły również optymalizację pod kątem aerodynamiki oraz bezpieczeństwa pasażerów.

Choć na rynku amerykańskim jeszcze nie tak dawno temu wersje z jednostkami wysokoprężnymi stanowiły śladowy ułamek łącznej sprzedaży, dziś powoli się to zmienia. Dlatego też i w nowym Volkswagenie Jetta dużą rolę ma pełnić silnik TDI z nowej generacji rodziny Clean Diesel o pojemności dwóch litrów i mocy 150 KM. Jednostka ta spełnia wymagania wchodzącej w życie w USA normy emisji spalin LEV3/ Tier3. W porównaniu z poprzednikiem nowa Jetta zużywa o siedem procent mniej paliwa i należy do najoszczędniejszych modeli samochodów osobowych na rynku amerykańskim.


Poza nowym dieslem w ofercie na rynku amerykańskim znajdą się jeszcze trzy jednostki benzynowe o mocy od 115 do 210 KM, a także wariant hybrydowy (Full Hybrid) dysponujący łączną mocą 170 KM.

Wśród nowych rozwiązań, jakie znajdą się na wyposażeniu Jetty, warto wspomnieć o systemach Blind Spot Detection (zwraca uwagę kierowcy na pojazdy znajdujące się w martwym polu widzenia), Rear Traffic Alert (moduł czujników radarowych pomagający uniknąć kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego) oraz Front Assist ostrzegający przed kolizją z jadącym z przodu pojazdem. Nowością jest także nowa generacja kierownic z przyciskami pozwalającymi na obsługiwanie między innymi tempomatu.


Zaprezentowana w Nowym Jorku Jetta to wersja przeznaczona na rynek amerykański. Na wersję europejską będziemy musieli poczekać do jesieni, kiedy to najprawdopodobniej na targach w Paryżu będzie miała miejsce światowa premiera tego auta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Cena podstawowa już od: 72 290 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy VW Jetta w Nowym Jorku

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku Volkswagen zaprezentuje nowy model Jetty. Tak naprawdę bardziej odświeżony i udoskonalony niż nowy, ale i tak warto poczekać.

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.