mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volkswagen pokazuje elektrycznego Golfa GTE

Volkswagen pokazuje elektrycznego Golfa GTE

Volkswagen w przeszłości dna GTI przeszczepił do auta z silnikiem wysokoprężnym. Wielu było wściekłych. Ciekawe co powiedzą na ten zabieg? Przedstawiamy Golfa GTE.

Volkswagen pokazuje elektrycznego Golfa GTE
Jak zapewne się domyślacie Golf GTE napędzany jest przez dwa silnik. Benzynowa jednostka to motor 1.4 TSI o mocy 150 KM, którą wspomaga elektryczny silnik dostarczający 102 KM. Sumaryczna moc układu hybrydowego to 204 KM. Moment maksymalny w GTE 350 Nm

GTE pierwszą setkę osiąga w czasie 7.6 sekundy, zwykły golf GTI pierwszą setkę robi w 6.5 sekundy, wersja GTD potrzebuje na to 8 sekund. Najmocniejszy Golf w ofercie, czyli ten z oznaczeniem R do setki przyspiesza w 4.9 sekundy.

Maksymalna prędkość Golfa GTE to 218 km/h. Teoretycznie sportowa hybryda z Wolfsburga może osiągnąć zasięg maksymalny 580 km. W trybie elektrycznym Golf może poruszać się do prędkości 50 km/h. Samochód charakteryzuje masa 1520 kg, same akumulatory ważą 120 kg.Golf GTE korzysta ze skrzyni DSG, która została wyposażona w system potrójnego sprzęgła opracowany specjalnie dla modeli hybrydowych. Elektryczny motor został zintegrowany z przekładnią podczas, gdy pozostałe elementy hybrydowego układu są zamontowane osobno.

GTE poznamy po niebieskiej nakładce umieszczonej na grilu oraz logo "GTE" umieszczone na przednich nadkolach. W GTI emblemat ten jest czerwony. Nakładka znajdująca się na grillu swoje przedłużenie ma w przednich reflektorach. W  środku zastosowano niebieskie wstawki na drzwiach, kierownicy i lewarku zmiany biegów, które mają odróżnić elektryczne GTI od pozostałych sportowych Golfów. Oczywiście na fotelach nie zabrakło charakterystycznej i legendarnej już tapicerki w kratkę - wizytówki Volkswagena GTI. Samochód na rynku pojawi się jeszcze w tym roku, ale najpierw zostanie zaprezentowany na targach w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Katastrofalne crash-testy aut z Indii

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli ktoś jeszcze sądzi, że auta z Chin to najniższy poziom bezpieczeństwa, to teraz będzie musiał zweryfikować swoją opinię. Pierwsze, niezależne testy zderzeniowe na rynku indyjskim wykazały, że tamtejsze auta są całkowicie na bakier z bezpieczeństwem.

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.