Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volvo na pięć paliw

Volvo na pięć paliw

Volvo zaprezentowało prototyp samochodu, który może być napędzany pięcioma różnymi rodzajami paliw. Zbudowany na bazie Volvo V70, proptotypowy Multi-Fuel pokazany został w ubiegły weekend podczas "Challenge Bibendum 2006".

Volvo na pięć paliw

A do baków mogą być wlane benzyna, bioetanol, biometan, gaz ziemny oraz hytan. Ten ostatni rodzaj paliwa, najmniej znany, jest mieszanką 10 procent wodoru oraz 90 procent metanu. Jak pokazały testy, okazał się on nad wyraz wydajny. Na paliwa przygotowane zostały trzy baki. Dwa mniejsze, które pomieszczą razem 98 litrów paliw w postaci gazowej (hytan, biometan lub gaz ziemny) oraz 29-litrowy bak na płynne paliwa (benzyna lub bioetanol).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, Volvo Multi-Fuel może być tankowany takim paliwem, jakie akurat jest najbardziej popularne na danym rynku. Ma to zapewnić mu spory sukces, choć jak na razie wprowadzenie go do seryjnej produkcji to kwestia dłuższego czasu. Co ważne, bez względu na to, co zostało wlane do baku, ten prototypowy model spełnia najbardziej surowe wymagania co do emisji zanieczyszczeń.

Zobacz więcej o marce Volvo

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo V70 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo V70

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~kuba 2006-06-14

cng to sprezony gaz ziemny

~hytan 2006-06-13

hytan, czyli to samo co CNG?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia
Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia
Japońska marka zainteresowała się tematem klęsk żywiołowych i stworzyła samochód który ma ułatwić pracę służb ratunkowych. Navara EnGuard Concept dojedzie w najbardziej nieprzyjazne człowiekowi miejsca by uratować poszkodowanych.