mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Volvo na pięć paliw

Volvo na pięć paliw

Volvo zaprezentowało prototyp samochodu, który może być napędzany pięcioma różnymi rodzajami paliw. Zbudowany na bazie Volvo V70, proptotypowy Multi-Fuel pokazany został w ubiegły weekend podczas "Challenge Bibendum 2006".

Volvo na pięć paliw

A do baków mogą być wlane benzyna, bioetanol, biometan, gaz ziemny oraz hytan. Ten ostatni rodzaj paliwa, najmniej znany, jest mieszanką 10 procent wodoru oraz 90 procent metanu. Jak pokazały testy, okazał się on nad wyraz wydajny. Na paliwa przygotowane zostały trzy baki. Dwa mniejsze, które pomieszczą razem 98 litrów paliw w postaci gazowej (hytan, biometan lub gaz ziemny) oraz 29-litrowy bak na płynne paliwa (benzyna lub bioetanol).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, Volvo Multi-Fuel może być tankowany takim paliwem, jakie akurat jest najbardziej popularne na danym rynku. Ma to zapewnić mu spory sukces, choć jak na razie wprowadzenie go do seryjnej produkcji to kwestia dłuższego czasu. Co ważne, bez względu na to, co zostało wlane do baku, ten prototypowy model spełnia najbardziej surowe wymagania co do emisji zanieczyszczeń.

Zobacz więcej o marce Volvo

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo V70 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo V70

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

~kuba 2006-06-14

cng to sprezony gaz ziemny

~hytan 2006-06-13

hytan, czyli to samo co CNG?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.