mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > W przyszłym roku nowe Clio

W przyszłym roku nowe Clio

Renault Clio Generation 2004 będzie nową wersją tego bardzo popularnego modelu w całej Europie.

W przyszłym roku nowe Clio

Clio Generation będzie dostępne aż w 97 różnych konfiguracjach, podczas gdy jego poprzednik oferował tylko 45 wersji. Na tak obfitą różnorodność wpływ mają trzy różne rodzaje tapicerki (Authentique, Dynamique i Privilege), pięć wariantów wyposażenia (Pack, Confort, Confort Pack Clim, Sport oraz Luxe), dwie specjalne wersje Initiale oraz Renault Sport, aż 10 silników (cztery diesle i sześć benzynowych) oraz trzy skrzynie biegów - pięciobiegowa ręczna, czterobiegowa automatyczna oraz pięciobiegowa zautomatyzowana.

Spośród silników nowościami będzie nowa wersja silnika 1.5 dCi o mocy 100 KM, która ma zmniejszyć zużycie paliwa do 4,3 l/100 km w cyklu mieszanym. Najmocniejszym będzie silnik 2.0 16V o mocy 182 KM, który będzie dostępny w wersji Clio Renault Sport.

Odświeżenie modelu Clio II ma na celu utrzymanie bardzo wysokiej pozycji tego auta w segmencie małych aut miejskich. Od czasu wejścia na rynek w 1998 roku wyprodukowano 3 840 tys. egzemplarzy zarówno w wersji osobowej jak i wersji van. Przez cały czas Clio II utrzymywało się w pierwszej trójce sprzedanych aut w swoim segmencie w Europie. We Francji w okresie od stycznia do października 2003 było absolutnym liderem pod względem sprzedanych aut.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic