mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > W tym roku nowe Punto

W tym roku nowe Punto

Na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowana zostanie najnowsza wersja Fiata Punto. Auto trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

W tym roku nowe Punto

Będzie to już trzecia generacja tego popularnego, również na polskim rynku, modelu Fiata. Nowe Punto zaprojektowane zostało przez włoskie studio stylistyczne Giugiaro i posiada sporo wspólnych elementów z najnowszą Corsą, która na rynek trafi w 2006 roku.

Na wystawie we Frankfurcie Punto zostanie pokazane w wersji 3- i 5-drzwiowej. Ze wstępnych informacji od producenta wiadomo, iż wymiary auta zostały nieznacznie zwiększone (długość 3,90 m, wysokość 1,50 m, rozstaw osi 2,60 m).

Natomiast duża część rozwiązań technologicznych będzie wspólna z koncernem GM, do którego należy marka Opel. Pozwoli to obu firmom zaoszczędzić do 25% kosztów projektowych. Między innymi zastosowana zostanie wspólna płyta podłogowa, takie samo zawieszenie oraz te same silniki wysokoprężne Fiata: 1,3 85 KM i 1,9 120/150 KM. Do tego w Punto oferowane będą te same silniki benzynowe, co w obecnie sprzedawanej generacji, od 60 do 130 KM. Do przeniesienia napędu posłuży manualna, pięciobiegowa skrzynia biegów, a w niektórych wersjach także sześciostopniowa przekładnia automatyczna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.