mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Więcej mocy i technologii w Rangerze

Więcej mocy i technologii w Rangerze

Nowy fordowski "mid-sized truck", jakby rzekł Amerykanin przy obiedzie, objawił się na Australian International Motor Show.

Więcej mocy i technologii w Rangerze

Wszyscy niesamowicie przejęci targami w Paryżu, zapomnieli trochę, że tam w krainie kangurów samochodami ludzie też od czasu do czasu jeżdżą. I właśnie Australię, a konkretnie Sydney, Ford wybrał na miejsce premiery swojego nowego auta.

Model różni się diametralnie od swojego poprzenika nie tylko pod względem stylistyki, ale także techniki w nim zastosowanej. Trzy nowiutkie silniki, w tym dwa Duratorq TDCi, czyli wysokoprężne, oraz Duratec I4, benzyna, zostały w pełni zaprojektowane w Australii. Najsłabszy z nich ma 150 koni mocy, później plasuje sie rzeczona benzyna ze 166 końmi, a na samym szczycie siedzi jednostka 3,2l Duratorq, rozwijająca równe 200 koni mechanicznych. Moment obrotowy to 470 niutonometrów, co nieco ratuje lekkie braki mocy, bo 200 kuców przy maksymalnej dopuszczalnej masie tego auta, to stado może nie małe, wręcz duże, ale jednak nie w każdych warunkach wystarczające.

Design będzie dużo nowocześniejszy - nie ma tu już żadnych kanciastych kształtów jak w poprzednim modelu, ani surowego i nieco przestarzałego wnętrza. Mamy tu wiele krzywizn, obłych linii, a wnętrze może równać się z samochodami osobowymi. Może nie ma tu luksusu i raczej widać, że to jednak auto głównie o charakterze użytkowym, to jakość materiałów i stylistyka deski oraz innych elementów to wielki krok naprzód.

 

Auto ma wiele nowinek technicznych, dzięki którym będzie miało szansę stać się liderem rynku - kamera cofania, czujniki parkowania, czujnik przechyleń przyczepy, adaptacyjny czujnik załadunku i wiele innych.

Rodzina Rangera będzie liczyła wielu członków - trzy różne rozmiary kabin, napędy na dwa lub cztery koła, dwie wysokości zawieszenia oraz pięć różnych standardów wyposażenia. Ford będzie sprzedawał pickupa na pięciu kontynentach w ponad 180 krajach świata. To się nazywa globalne podejście do produktu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Ranger
Ford Ranger
Cena podstawowa już od: 100 183 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.