mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Więcej o nowym C70

Więcej o nowym C70

Na wrześniowej wystawie motoryzacyjnej we Frankfurcie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany zostanie nowy model coupe Volvo ze składanym dachem.

Więcej o nowym C70

Volvo C70 to zupełnie nowe rozwiązania w zakresie czynnego i biernego bezpieczeństwa na rynku kabrioletów. Samochód ma kilka wyjątkowych rozwiązań technicznych, wśród których na wyróżnienie zasługuje zaawansowana konstrukcja nadwozia.

Najlepszym przykładem mogą być tu zamontowane w drzwiach kurtyny boczne, które stanowią część udoskonalonego systemu ochrony przed uderzeniami. Ponieważ w przeciwieństwie do innych samochodów Volvo kurtyny te nie mogły zostać umocowane w dachu, konstruktorzy C70 zamontowali je w drzwiach. Kiedy dochodzi do zderzenia kurtyny napełniają się powietrzem i unoszą do góry.

Inżynierowie Volvo, którzy zajmują się bezpieczeństwem długo pracowali nad tym, aby kurtyny boczne były odpowiednio odporne na uderzenia. W rezultacie podczas wypadku kurtyny ustawiają się pionowo, chroniąc w ten sposób głowę pasażerów. By dodatkowo wzmocnić jeszcze bezpieczeństwo pasażerów, gdy samochód przewróci się na bok, kurtyny opadają powoli.

Szczególną uwagę w konstrukcji auta poświęcono systemowi wzmocnień, co przyczyniło się do wzrostu bezpieczeństwa i zwiększenia sztywności skrętnej samochodu. W porównaniu z poprzednim modelem C70 wzrosła ona dwukrotnie. W przypadku, gdy dach jest złożony sztywność skrętna wzrosła o 10-15 procent.

Początkowo nowe Volvo C70 napędzane będzie przez rzędowy 2,5 litrowy pięciocylindrowy silnik T5 z turbodoładowaniem o mocy 220 KM, osiągającym maksymalny moment obrotowy 320 Nm. W ofercie firmy znajdą się ponadto dwa 2,4 litrowe silniki o mocy 170 KM lub 140 KM. Od roku 2006 dostępny będzie także pięciocylindrowy silnik diesla o pojemności 2,4 litra i mocy 180 KM.

Rozwój i modernizacja nowego C70 jest rezultatem współpracy pomiędzy Volvo a znaną włoską firmą designerską – Pininfarina. Nowy C70, podobnie jak jego poprzednik został zbudowany w Uddevalla w Szwecji.

"Nowe Volvo C70 jest jednym z pierwszych samochodów segmentu premium z otwieranym stalowym dachem i przestrzenią mogącą pomieścić cztery dorosłe osoby. Jesteśmy przekonani, że jest to  kombinacja niezwykle poszukiwana. Dlatego też przewidujemy, że sprzedaż C70 nowej generacji dwukrotnie przewyższy sprzedaż poprzednika." – powiedział prezes i CEO Volvo Car Corporation, Hans-Olov Olsson.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.