mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Większy Swift już w sprzedaży

Większy Swift już w sprzedaży

Do sprzedaży wjeżdża właśnie odnowiona wersja popularnego na naszym rynku modelu, jakim jest Suzuki Swift. Tym razem lifting nie jest tylko powierzchowny - zmiany objęły m.in. wymiary zewnętrzne auta, jednostkę napędową czy też wyposażenie.

Większy Swift już w sprzedaży
Odmieniony Suzuki Swift urósł na długość aż o 90 mm i mierzy obecnie 3,85 m, zaś rozstaw osi jest teraz większy o 50 mm. Nieznacznie, odpowiednio o 5 oraz 10 mm, zwiększyły się także szerokość oraz wysokość auta. Stylistycznie Swift pozostał bez większych zmian, co nie powinno specjalnie dziwić, gdyż model ten pod tym względem zbierał sporo pochwał.

Dłuższe nadwozie oraz rozstaw osi sprawiły, że jadąc teraz Swiftem będziemy mieć do dyspozycji bardziej przestronną kabinę, szczególnie docenią to pasażerowie na tylnej kanapie. Zwiększyły się także możliwości przewozu bagaży w małym Suzuki.

Modyfikacje zaszły także pod maską Swifta. Dotychczasowy silnik benzynowy o pojemności 1.328 ccm zastąpiony został jednostką z układem zmiennych faz rozrządu o pojemności 1.242 ccm, przy czym nieznacznie wzrosła moc do 94 KM oraz maksymalny moment obrotowy do 118 Nm. Swift będzie dostępny bądź z pięciobiegową skrzynią manualną, bądź czterostopniowym automatem. W przypadku wersji z ręczną zmianą biegów, Suzuki Swift prędkość 100 km/h osiągnie po 12,3 sekundy, w wersji z automatem będzie na to potrzebował 1,2 sekundy więcej czasu. Maksymalnie za to będzie mógł pojechać 165 km/h (160 km/h w wersji A/T). Średnie spalanie odmienionego Swifta będzie wynosić 5,0 l/100 km (5,6 l/100 km), zaś emisja CO2 116 g/km (140 g/km).

W nowym Swifcie pojawił się także system Engine Auto Stop Start (w wersji 1.2 Elegance z 5-biegową przekładnią). System ten wyłącza i włącza silnik podczas postoju bez potrzeby użycia kluczyka. Kiedy kierowca zatrzymuje samochód i przełącza dźwignię zmiany biegów w pozycję neutralną oraz zwolni pedał sprzęgła – system automatycznie wyłączy silnik. Po ponownym naciśnięciu pedału sprzęgła, silnik zostaje automatycznie uruchomiony, umożliwiając dalszą jazdę. Dzięki takiemu rozwiązaniu następuje obniżenie zużycia paliwa (4,9 l/100 km) oraz niższa emisja CO2 (113 g/km).

Wersja 3-drzwiowa Swifta oferowana będzie w trzech wariantach wyposażeniowych (Club, Comfort i Premium) w cenie od 39.900 zł. Za wersję pięciodrzwiową (Comfort, Premium i Elegance) trzeba zapłacić minimum 47.900 zł. Wersja z automatyczną przekładnią (tylko Comfort) jest dostępna wyłącznie w pięciodrzwiowym nadwoziu i kosztuje 52,9 tys. zł, zaś wersja ze wspomnianym systemem EASS to wydatek minimum 54.900 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki Swift Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki Swift ceny

Podobne wiadomości:

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Na stacjach paliw drożeje autogaz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.