mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wiemy jak wygląda Opel Monza!

Wiemy jak wygląda Opel Monza!

Niemiecki Opel na oficjalnych zdjęciach zaprezentował swój najnowszy koncepcyjny model, który na stoisk we Frankfurcie będzie dumnie prezentował przyszłość stylistyczną modeli Opla.

Wiemy jak wygląda Opel Monza!
Od razu możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy nieco zawiedzeni. Po pierwszych, zapowiadających ten model zdjęciach byliśmy bardzo podekscytowani nowym studyjnym Oplem. Jednak teraz, gdy samochód został zaprezentowany w całej okazałości, to czujemy niedosyt. Wszystko przez stylistykę tylnej części nadwozia.

Przód to stylistyczna bajka i bardzo byśmy chcieli, aby nowe modele Opla czerpały z niego jak najwięcej. Z tyłu jednak projektanci naszym zdaniem przeholowali. Urok tej części projektu można przyrównać do Lamborghini Espada. Opel Monza wygląda tak, jakby niemieccy projektanci nie byli karmieni od miesięcy i w akcie zemsty stworzyli tak paskudny samochód w tylnej części.Cechą charakterystyczną tego modelu są potężne drzwi unoszone do góry. W konstrukcji nadwozia brak jest słupka B, co sprawia, że dostęp do wnętrza jest bardzo łatwy. Z drugiej strony to również świetny zabieg stylistyczny. Wnętrze zostało przygotowane dla czterech osób, a całość to nie tak odległa wizja bazująca na wyświetlaczach dotykowych. Ciekawie prezentują się pedały, które zostały umieszczone na środku. Jazda z  takim rozwiązaniem musi zapewne wymagać od nas długiego przyzwyczajania się.Myślicie, że tył auta to jego największa wada? Nie. Najgorsze jest to, co się skrywa pod maską. Opel wyposażył auto w napęd zapożyczony z Ampery, którego nowością jest silnik trzycylindrowy o pojemności 1.0 litra i dodatkowe wsparcie w postaci turbosprężarki. Silnik został przystosowany do spalania gazu ziemnego.

Opel Monza wygląda świetnie, o ile nie widzicie tyłu auta. Spodziewaliśmy się, że niemiecki producent we Frankfurcie pokaże zapowiedź sportowego coupe. Sami dziwimy się sobie, jak bardzo się przeliczyliśmy.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~aldo moro 2013-08-21

to jest koncept i użyta jendostka napędowa jest tylko przykładowa, jak auto wejdzie do produkcji, to zapewne będzie większa gama silników które zadowolą różne gusta, tak więc dziwię się tym żalom pana redaktora. A co do tyłu auta, to fakt nieciekawe, ale możemy być pewni że wersja seryjna będzie zdecydowanie się różnić, nie będzie na bank choćby unoszonych bocznych drzwi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.