mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Największą atrakcją stoiska koncernu Audi dla odwiedzających genewską wystawę powinien być nowy czterodrzwiowy model niemieckiego producenta RS4 z napędem na cztery koła.

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Dzięki takim parametrom Audi RS4 przyspiesza do 100 km/h w 4,8 sek., do 200 km/h w 16,6 sek., a maksymalna prędkość, ograniczona elektronicznie, wynosi 250 km/h. Wszystko oczywiście kosztem większego zużycia paliwa, jego średnia wielkość wynosi 13,4-13,5 l/100 km.

Niewielkie zmiany w wyglądzie obejmują większe wloty powietrza zapewniające lepsze chłodzenie silnika, większy rozstaw kół zarówno z przodu, jak i z tyłu, bardziej dynamiczny kształt przednich reflektorów oraz na nowo ukształtowane tylne światła. Obniżono również o 30 mm zawieszenie.

Aby auto podczas dynamicznej jazdy lepiej trzymało się drogi, do napędu quattro dołączono układ kontroli dynamiki jazdy (Dynamic Ride Control), który po raz pierwszy zastosowany został w modelu RS6.

Nowe Audi RS4 do sprzedaży trafi na jesieni, zaś w przyszłym roku planowany jest debiut wersji Avant.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.