mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Największą atrakcją stoiska koncernu Audi dla odwiedzających genewską wystawę powinien być nowy czterodrzwiowy model niemieckiego producenta RS4 z napędem na cztery koła.

Wkrótce nowe Audi RS4 quattro

Dzięki takim parametrom Audi RS4 przyspiesza do 100 km/h w 4,8 sek., do 200 km/h w 16,6 sek., a maksymalna prędkość, ograniczona elektronicznie, wynosi 250 km/h. Wszystko oczywiście kosztem większego zużycia paliwa, jego średnia wielkość wynosi 13,4-13,5 l/100 km.

Niewielkie zmiany w wyglądzie obejmują większe wloty powietrza zapewniające lepsze chłodzenie silnika, większy rozstaw kół zarówno z przodu, jak i z tyłu, bardziej dynamiczny kształt przednich reflektorów oraz na nowo ukształtowane tylne światła. Obniżono również o 30 mm zawieszenie.

Aby auto podczas dynamicznej jazdy lepiej trzymało się drogi, do napędu quattro dołączono układ kontroli dynamiki jazdy (Dynamic Ride Control), który po raz pierwszy zastosowany został w modelu RS6.

Nowe Audi RS4 do sprzedaży trafi na jesieni, zaś w przyszłym roku planowany jest debiut wersji Avant.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!