Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wysokoprężny Grandis już w Polsce

Wysokoprężny Grandis już w Polsce

Od grudnia w polskich salonach Mitsubishi Motors debiutuje Mitsubishi Grandis z 2-litrowym silnikiem diesla o mocy 136 KM, wyposażonym w pompowtryskiwacze.

Wysokoprężny Grandis już w Polsce

Mitsubishi Grandis został po raz pierwszy zaprezentowany w Europie we wrześniu 2003 r. podczas 60. Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Dalszy ciąg sukcesu rynkowego ma zapewnić teraz całkowicie nowa wysokoprężna jednostka napędowa. Szczególnie istotne jest to w przypadku właśnie Europy, gdzie samochody z silnikami diesla cieszą się największą popularnością.

Zaprezentowany (18 miesięcy po podpisaniu umowy) podczas Salonu Motoryzacyjnego Genewa 2005, zaprojektowany specjalnie dla klientów w Europie Grandis DI-D jest napędzany turbodoładowanym, 16-zaworowym silnikiem o pojemności 1968 cm sześc. z układem rozrządu DOHC oraz chłodnicą powietrza doładowującego. Wyposażony w pompowtryskiwacze silnik osiąga moc maksymalną o wartości 136 KM przy 4.000 obr/min i moment obrotowy o wartości 310 Nm przy 1.750 obr/min.

Spełniający normę Euro4 silnik zapewnia ważącemu 1.710 kg modelowi Grandis DI-D bardzo dobre osiągi: maksymalną prędkość 195 km/h, przyspieszenie 0–100 km/h w 10,8 s, niski poziom zużycia paliwa – 6,6 l/100km (cykl mieszany) oraz równie niski poziom emisji dwutlenku węgla – 176,2 g/km.

Bez zmian pozostanie stylistyka modelu Grandis, choć od 24 maja dostępna jest na rynku japońskim wersja tego modelu, którą poddano pewnym modyfikacjom stylistycznym. Z pewnością decydująca okazała się tu popularność obecnej wersji. Aż 56% nabywców wymieniło stylistykę nadwozia Grandisa jako powód zakupu akurat tego modelu, podczas gdy w tej klasie aut ten powód jest najważniejszy dla ok. 20%.

Nadal Grandis na rynek europejski będzie produkowany w Japonii. Dotyczy to zarówno wersji z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym.

W Polsce Grandis jest oferowany obecnie w dwóch wersjach wyposażenia, w konfiguracji 7-osobowej, z dwiema jednostkami napędowymi: z nowym, 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym z 6-cio biegową przekładnią manualną i z benzynowym silnikiem 2.4l. o mocy 165 KM z przekładnią automatyczną INVECS II.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.