mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Wzmocniony SUV z Dieslem od Porsche

Wzmocniony SUV z Dieslem od Porsche

Porsche zaprezentowało model Cayenne S Diesel, który pod maską posiada wzmocnioną  jednostkę wysokoprężną, zapewniającą temu modelowi sprint do setki w czasie 5,7 sekundy.

Wzmocniony SUV z Dieslem od Porsche
Gdy model Porsche otrzymuje dodatkową literę "S" na tylnej klapie na pewno możemy spodziewać się dużych emocji i osiągów. Jednak po raz pierwszy w historii obok litery S producent sportowych aut ze Stuttgartu dołącza słowo "Diesel".

Gdy Porsche ogłosiło, że do seryjnej produkcji wprowadza auto z silnikiem wysokoprężnym to fani marki, którzy wyrwali część włosów z głowy po premierze Cayenne, w tym momencie będą wyrywać pozostałości włosów na głowie. Dla nich wprowadzenie diesla do modeli Porsche równało się co najmniej z świętokractwem. Fani marki już dawno pogodzili się ze stanem rzeczy, a Porsche powoli rozwija gamę aut wyposażonych w silnik wysokoprężny na razie robiąc to w gamie Cayenne.

Skoro pojawia się  litera "S" na tylnej klapie, to znaczy, że pod karoserią pracuje mocniejszy silnik. A i owszem. Inżynierowe Porsche wsadzili do Cayenne S Diesel jednostkę V8 o pojemności 4.2 litra wspomaganą dwiema turbosprężarkami. Tym samym klienci będą mieli do dyspozycji 382 KM oraz potężny moment obrotowy wynoszący 850 Nm.  Prędkość maksymalna ma wynosić 252 km/h przy spalaniu 8.3 litra na 100 przejechanych kilometrów, również dzięki zastosowani systemu auto start/stop.

Napęd przekazywany jest na cztery koła za pomocą technologii PTM. Dodatkow Porsche Cayenne S Diesle może być wspomagany przez system Porsche Torque Vectoring Plus. Samochód trafi do sprzedaży w styczniu 2013. Po raz pierwszy auto szerokiej publiczności zapewne zostanie zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Paryżu.  Cena na rynku niemieckim będzie wynosić 77 684 euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Komentuj:

~ja72 2012-09-13

a co tu zabijać - przyspiesza w czasie godnym Porsche, a że ma diesla pod maską.. i tak go pewnie nie słychać - oszczędzają bogaci to i nam się opłaci.. przeważnie marudzą ci ludzie co i tak ich nie stać na kupno

~pawian 2012-09-12

"prawdziwą motoryzację" ??? a wiesz, że pierwszy samochód był napędzany parą wodną a drugi w 100% elektryczny. "zabicie" nastąpiło ponad 100 lat temu poprzez zamontowanie silników spalinowych

~zmartwiony 2012-09-12

na siłę wstawiają diesle w ceyenne i tym samym cały urok tego auta prysł w okamgnieniu, zabijają powoli prawdziwą motoryzację

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.