mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Xtra koncept

Xtra koncept

Kierując się tylko liczbą i typem premier na salonie NAIAS Detroit 2005, można by sądzić, że amerykański rynek to ciągłe starcie klasycznych sedanów i wojujących SUVów.

Xtra koncept

W związku z tym należy spodziewać się, że model pokazany właśnie w Detroit - na razie concept car - już niedługo może przybrać bardziej realną formę i trafić do salonów sprzedaży. Do tego czasu możemy jedynie oglądać wizję stylistów Suzuki. SUV Concept X prezentuje, jak według nich połączyć wszechstronność, funkcjonalność, bezpieczeństwo z nowatorskim podejściem do zastosowania systemów informatycznych. Należy do nich zintegrowana nawigacja, muzyka, wiadomości i zarządzanie całym autem.

Wszystko zostało opakowane w agresywnie stylizowane nadwozie, odpowiadające nazwie pojazdu. Muskulatura jest zresztą nie tylko zewnętrznym atrybutem. W tej klasie liczy się realna moc, która przenoszona jest oczywiście na wszystkie cztery koła. Widlasta, 3.6-litrowa szóstka, napędza wszystkie cztery gumy opięte na, już powszechnie stosowanych w autach studyjnych, 20 calowych kołach, poprzez nowo opracowany system "4GO". Jego zaletą będzie, oprócz typowej sprawności czteronapędowca, możliwość włączenia trybu "niskiego biegu" na życzenie.

Inne nowości zaprezentowane przy okazji premiery nowego SUVa Suzuki to między innymi system ostrzegania przed nieoczekiwaną zmianą pasa ruchu (znany już z Renault) i system automatycznego powiadamiania służb pomocy w razie wypadku. Wiadomo, że Concept X ma szanse trafić do produkcji w 2006 roku, a jego elementy mogą również znaleźć zastosowanie w innych modelach.


Targi NAIAS Detroit 2005

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic