mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Yeti z czeskich gór

Yeti z czeskich gór

Podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu 75-tego Salonu Samochodowego w Genewie, czeska Skoda przedstawi auto, które zapowiada rozszerzenie jej oferty na coraz bardziej popularny segment SUV.

Yeti z czeskich gór

W palecie aut Skody, koncept plasuje się między obecnie oferowanymi Fabią i Octavią. Jest to zresztą posunięcie logiczne i planowane, bowiem nowa Octavia wyraź nie urosła i aspiruje o pół klasy wyżej. Jednocześnie, kontynuując pokazaną w modelu Roomster linie stylistyczną, Yeti prezentuje kompaktowe nadwozie z zaokrąglonymi kantami, zachodzącymi na bok światłami i pionowymi szybami.

Nie da się zresztą ukryć, że Yeti wprost bazuje na Roomsterze. Podobny jest rozstaw osi, zarys nadwozia, jak i przyjazny wygląd auta. Do czasu ujawnienia przez Skodę dalszych informacji, można zakładać, że będzie ono pozycjonowane jako miejska terenówka, dysponująca potencjałem do poruszania się w lekkim terenie - czyli konkurująca z Pandą 4x4 czy Suzuki Ignis.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.