mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Yeti z czeskich gór

Yeti z czeskich gór

Podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu 75-tego Salonu Samochodowego w Genewie, czeska Skoda przedstawi auto, które zapowiada rozszerzenie jej oferty na coraz bardziej popularny segment SUV.

Yeti z czeskich gór

W palecie aut Skody, koncept plasuje się między obecnie oferowanymi Fabią i Octavią. Jest to zresztą posunięcie logiczne i planowane, bowiem nowa Octavia wyraź nie urosła i aspiruje o pół klasy wyżej. Jednocześnie, kontynuując pokazaną w modelu Roomster linie stylistyczną, Yeti prezentuje kompaktowe nadwozie z zaokrąglonymi kantami, zachodzącymi na bok światłami i pionowymi szybami.

Nie da się zresztą ukryć, że Yeti wprost bazuje na Roomsterze. Podobny jest rozstaw osi, zarys nadwozia, jak i przyjazny wygląd auta. Do czasu ujawnienia przez Skodę dalszych informacji, można zakładać, że będzie ono pozycjonowane jako miejska terenówka, dysponująca potencjałem do poruszania się w lekkim terenie - czyli konkurująca z Pandą 4x4 czy Suzuki Ignis.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi
Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi
Już za kilka tygodni we Frankfurcie poznamy najnowsze wcielenie BMW M5. Piekielny sedan z Monachium ma pod maską silnik o mocy 600 KM, a do "setki" rozpędzi się w 3,4 sekundy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic