mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Yeti z czeskich gór

Yeti z czeskich gór

Podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu 75-tego Salonu Samochodowego w Genewie, czeska Skoda przedstawi auto, które zapowiada rozszerzenie jej oferty na coraz bardziej popularny segment SUV.

Yeti z czeskich gór

W palecie aut Skody, koncept plasuje się między obecnie oferowanymi Fabią i Octavią. Jest to zresztą posunięcie logiczne i planowane, bowiem nowa Octavia wyraź nie urosła i aspiruje o pół klasy wyżej. Jednocześnie, kontynuując pokazaną w modelu Roomster linie stylistyczną, Yeti prezentuje kompaktowe nadwozie z zaokrąglonymi kantami, zachodzącymi na bok światłami i pionowymi szybami.

Nie da się zresztą ukryć, że Yeti wprost bazuje na Roomsterze. Podobny jest rozstaw osi, zarys nadwozia, jak i przyjazny wygląd auta. Do czasu ujawnienia przez Skodę dalszych informacji, można zakładać, że będzie ono pozycjonowane jako miejska terenówka, dysponująca potencjałem do poruszania się w lekkim terenie - czyli konkurująca z Pandą 4x4 czy Suzuki Ignis.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.