mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Z Vitza Yaris II

Z Vitza Yaris II

Zaprezentowany przez Toyotę miejski model Vitz przeznaczony na japoński rynek, w Europie pojawi się pod koniec przyszłego roku jako Yaris II.

Z Vitza Yaris II

Yaris II, najprawdopodobniej tak będzie się nazywał nowy model, w niewielkim stopniu będzie przypominał obecnego Yarisa. Jego wygląd będzie bardziej agresywny i dynamiczny z obniżonym przodem i mocniejszymi wyżłobieniami na masce silnika. Ogólnie wygląd zewnętrzny będzie bardziej zbliżony do auta kompaktowego, a nawet małego sportowego, niż małego auta przeznaczonego głównie do jazdy po mieście.

Toyota Yaris w przyszłym roku zdecydowanie urośnie. Będzie mierzyć 3,75 m długości (obecnie 3,64 m), 1,70 m szerokości (1,66 m) i 1,52 m wysokości (1,50 m). Powiększony został także o 70 l bagażnik i wynosić będzie 275 l.

Do napędu Yarisa nowej generacji posłuży spora gama silników. Benzynowe od 1,0 71 KM, 1,3 87 KM do wersji sportowej ST 1,5 110 KM. W sprzedaży znajdzie się także jednak jednostka wysokoprężna, będzie to znany silnik 1,4-litrowy o mocy 75 KM. Na 2006 rok planowane jest wprowadzenie najmocniejszej jednostki o mocy 140 KM o pojemności 1,8 litra oraz sześciobiegowej skrzyni biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!