mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Za rok nowy Wrangler

Za rok nowy Wrangler

W końcu przyszła pora i na klasyka. Jeep, część koncernu DaimlerChrysler, kończy prace nad redesignem modelu Wrangler. Tradycja utrzymywana przez długie lata rynkowej egzystencji ma jednak szansę zostać zachowana.

Za rok nowy Wrangler

Po długim okresie oczekiwania, co oczywiście było podyktowane przyzwoitymi wynikami obecnego samochodu, Jeep kończy prace nad wdrożeniem do sprzedaży nowej wersji jednego z najbardziej kultowych aut na świecie. Jego stylistyka ma nadal być bardzo tradycyjna, odnosząca się do bogatej historii i dziedzictwa protoplasty całej gamy aut - Jeepa Willysa z okresu drugiej wolny światowej.


TU zobacz wyposażenie i ceny obecnego modelu Jeep Wrangler

To co jednak charakterystyczne dla obecnych aut, to umiejętne łączenie uznanych wzorców z nowoczesnymi liniami - wiadomo - producenci częściej wybierają bezpieczniejszą drogę ewolucji niż rewolucji. W tym przypadku będzie ona polegać na implementacji rozwiązań (głównie stylistycznych) z koncepcyjnych modeli. Tak więc możemy spodziewać się elementów z Jeepa Rescue, czy Gladiatora.

Nowy Wrangler będzie oferowany w klasycznej wersji dwudrzwiowej, ale także czterodrzwiowej, o przedłużonym rozstawie osi. Mimo nowej stylizacji nadal oferowany będzie Wrangler z składaną przednią szybą i demontowanymi drzwiami bocznymi, zniknie natomiast dylemat między stosowanymi dotychczas hardtopem i softtopem. Poszczególne elementy nowatorskiego dachu będzie można stopniowo demontować, uzyskując różne konfiguracje.

Ponadto, debiutujący na rynku w sezonie 2007, po pierwszych oficjalnych pokazach w przyszłym roku, nowy Jeep Wrangler będzie nieco szerszy od swojego poprzednika i otrzyma większe koła. Jednak, nie wiadomo jeszcze czy samochód dostępny będzie także w trzecim wariancie pick-up, tak jak to pokazano na przykładzie konceptu Gladiator.

Tytułem podsumowania należy zauważyć, że Jeep coraz bardziej kieruje się w stronę "pudełkowatego" stylu, prezentowanego na przykład - chyba w nadmiarze - przez wdrożony właśnie do produkcji model Commander.


Więcej o marce Jeep:

Komandor w produkcji

Piąty Euro Camp Jeep

Najdłuższa reklama Jeepa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.