mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zamiast S1

Zamiast S1

Miała być premiera Audi S1, jednak producent z Ingolstadt widocznie ma inne plany. Nie znaczy to jednak, że w Paryżu nie pojawi się najmocniejsza odmiana najmniejszego Audi. Pod maskę "A-jedynki" trafiła 185-konna jednostka benzynowa.

Zamiast S1
Do napędu najmniejszego w palecie Audi modelu wykorzystano podwójnie doładowany silnik o pojemności 1,4 litra, który dysponuje mocą 185 koni mechanicznych, zaś jego maksymalny moment obrotowy wynosi 250 Nm. Przy niższym zakresie obrotów - od 1.500 do 2.400 obr/min - silnik jest wspomagany przez mechaniczną sprężarkę. Kiedy już obroty wejdą na wyższy poziom, od 3.500 obr/min załącza się turbina. Ponieważ przy niższych prędkościach obrotowych jej moc rzadko jest potrzebna, konstruktorzy mogli przygotować ją do większych obciążeń i wyższego stopnia sprawności. Takie rozwiązanie sprawia, że Audi A1 dość szybko, bo już po 6,9 sekundy, przekracza na prędkościomierzu granicę 100 km/h, zaś maksymalnie może się rozpędzić do 227 km/h.

Napęd na przednie koła trafia za pośrednictwem dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej przekładni s tronic. Aby utrzymać mocne Audi w ryzach w standardowym wyposażeniu znalazły się m.in. układ ESP oraz elektroniczny mechanizm różnicowy. Ponadto dla celów bezpieczeństwa auto zostało wyposażone w mocniejsze hamulce oraz sześć poduszek powietrznych i aktywne zagłówki.

Co ciekawe, mocna jednostka nie będzie przekładać się na jakieś olbrzymie zapotrzebowanie na paliwo. Wg Audi średnie spalanie będzie wynosić 5,9 l/100 km, co odpowiada zużyciu CO2 na poziomie 139 g/km.

Aby najmocniejsze Audi A1 wyróżniało się na drodze zostało "ubrane" w pakiet S-line. Ponadto na liście seryjnego wyposażenia znajdziemy 17-calowe felgi, manualną klimatyzację, a także oświetlenie wnętrza diodami LED.

185-konne Audi A1 na rynku pojawi się jeszcze pod koniec bieżącego. Na rynku niemieckim będzie kosztować 24.250 euro, czyli na nasze niecałe 100 tys. zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A1 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A1 targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Audi quattro concept – na trzydziestą...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~RENeu 2010-09-23

u nas święte Audi 25% droższe bo niemieckie i solidne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.