mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Zamiast S1

Zamiast S1

Miała być premiera Audi S1, jednak producent z Ingolstadt widocznie ma inne plany. Nie znaczy to jednak, że w Paryżu nie pojawi się najmocniejsza odmiana najmniejszego Audi. Pod maskę "A-jedynki" trafiła 185-konna jednostka benzynowa.

Zamiast S1
Do napędu najmniejszego w palecie Audi modelu wykorzystano podwójnie doładowany silnik o pojemności 1,4 litra, który dysponuje mocą 185 koni mechanicznych, zaś jego maksymalny moment obrotowy wynosi 250 Nm. Przy niższym zakresie obrotów - od 1.500 do 2.400 obr/min - silnik jest wspomagany przez mechaniczną sprężarkę. Kiedy już obroty wejdą na wyższy poziom, od 3.500 obr/min załącza się turbina. Ponieważ przy niższych prędkościach obrotowych jej moc rzadko jest potrzebna, konstruktorzy mogli przygotować ją do większych obciążeń i wyższego stopnia sprawności. Takie rozwiązanie sprawia, że Audi A1 dość szybko, bo już po 6,9 sekundy, przekracza na prędkościomierzu granicę 100 km/h, zaś maksymalnie może się rozpędzić do 227 km/h.

Napęd na przednie koła trafia za pośrednictwem dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej przekładni s tronic. Aby utrzymać mocne Audi w ryzach w standardowym wyposażeniu znalazły się m.in. układ ESP oraz elektroniczny mechanizm różnicowy. Ponadto dla celów bezpieczeństwa auto zostało wyposażone w mocniejsze hamulce oraz sześć poduszek powietrznych i aktywne zagłówki.

Co ciekawe, mocna jednostka nie będzie przekładać się na jakieś olbrzymie zapotrzebowanie na paliwo. Wg Audi średnie spalanie będzie wynosić 5,9 l/100 km, co odpowiada zużyciu CO2 na poziomie 139 g/km.

Aby najmocniejsze Audi A1 wyróżniało się na drodze zostało "ubrane" w pakiet S-line. Ponadto na liście seryjnego wyposażenia znajdziemy 17-calowe felgi, manualną klimatyzację, a także oświetlenie wnętrza diodami LED.

185-konne Audi A1 na rynku pojawi się jeszcze pod koniec bieżącego. Na rynku niemieckim będzie kosztować 24.250 euro, czyli na nasze niecałe 100 tys. zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A1 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A1 targi w Paryżu

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Audi R4 e-Tron roadster

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~RENeu 2010-09-23

u nas święte Audi 25% droższe bo niemieckie i solidne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.